Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AM kategóriás jogosítvánnyal...

AM kategóriás jogosítvánnyal mit vezethetek?

Figyelt kérdés
B-m van, de halottam, hogy változtattak és nincs már a sima M kategória csak az AM. Tavaly úgy volt, hogy csak 16 éves kortól lehet M kategóriára jogosítványt szerezni, de ezt megváltoztatták. Hogy is van ez? Már teljesen össze zavarodtam

2013. júl. 23. 12:35
 1/4 kiro113 ***** válasza:
Tavaly semmi féle törvény nem változott meg idén sem csak szórakoztak egyet a néppel, B jogsival 50 ccm motort vezethetsz.Elég nagy választék van 50-es motorból chopper PL aprilia clasic, gyorsulási PL aprilia rs 50, robogó PL aprilia sr 50 piaggio NRG, na meg a jó öreg simson ezek mind 50 gépezetek ezeket mind vezetheted csak az a lényeg hogy 50 köbcentis legyen!
2013. júl. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
B kat jogsival mindent vezethetsz, amit AM kategóriával. Tehát 50 ccm és 5 (?) kw alatti motorokat.
2013. júl. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezeket tudom, de az érdekelne, hogy aki sima AM kategóriás jogsit szerez, az miben különbözik a ,,régi" M kategóriás jogsitól? Hogy miért érdekel? Kíváncsiságból :)
2013. júl. 23. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmiben az ég világon.

Vagyis annyiban, hogy az "M" kategória egy nemzeti kategória volt, külföldön egyáltalán nem ért semmit.

Az "AM" kategória nemzetközi kategória, 16 éves kor elmúltával külföldön is érvényes.

2013. júl. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!