Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vagy motor? És milyent?

Autó vagy motor? És milyent?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Gondolkodom saját jármű vásárláson, de nem tudom, hogy autó vagy motor legyen.


Gyakorlatilag nem hétköznapi használatra kellene, hanem hogy vidékre utazzak a szüleimhez. Ez kb heti szinten 300 km-t jelent autópályán és autóúton. Munkába járásra nem használom, mert 10 percre lakom a belvárosban és ebből kifolyólag a parkolás is körülményes, de nem megoldhatatlan.


Az egészet szeretném kihozni 5-700 ezer közötti összegből. Motor esetén kell majd jogsi és felszerelés is (sisak, csizma, dzseki, stb.)


Nem tudom mi lenne a legjobb. Motor vagy autó? És mégis milyen típusú? Köszi



2013. júl. 21. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha felmerül a kérdés, hogy motor, vagy autó, akkor ne vegyél motort.

Aki nem tudja BIZTOSAN hogy neki motor kell, annak nem való a motor és nem fog tudni normálisan motorozni soha, ami viszont életveszélyes.

2013. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most nem lebeszélni akarlak, de bele kell számolnod, hogy a motor elég veszélyes, még ha szabályosan közlekedsz is, akkor is egy balesetnél, ami ki tudja mikor fordul elő otthagyhatod a fogad, és időszakos jármű, télen nem használhatod, 1 évben kb. 4-5 hónap kiesik, ami sok idő. Az autó biztonságosabb, és többen elférnek benne, tudsz másokat is szállítani. Valamivel viszont költségesebb, adók, benzin, biztosítás. 700 ezerből kijössz egy használt kocsiból, ennyiért egy korrekt, megbízható autót vehetsz. Ha érdekel a véleményem válaszd a Honda Civic 1.4-es változatát, én egy éve vettem ilyet, most 14 éves, egy csomó extra van benne és még nem volt olyan ne indult volna pöccre, még a legnagyobb téli mínuszban is ment, pedig van benne 230ezer kilóméter. Ezt a típust 600 ezerért megveheted. Korrekt és megbízható járgány, de ugyanilyenek a Suzuki Swiftek is. Olcsóbbak sokkal, de viszont nem biztos hogy vannak benne extrák. Nagyon megbízható típus az is, ez alatt a 8-10 éves, vagy öregebbeket értem, csak hát papírautók, iszonyatosan vékony a kasztnijuk.
2013. júl. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Írásodból kivéve családi házad van garázzsal, mivel neked csak haszon miatt kellene, motorral dinamikusabb a közlekedés nem kell dugótól tartani, de viszont Április-tól Októberig mehetsz vele hidegebb időben felöltözve, az ezen kívül eső téli hónapokat csak tömegközlekedéssel tudod megoldani, ha addig nem szerzel be valami kis kocsit


Nem ismerem a motoros tapasztalatod már ha van, ezért egyszerű motort ajánlanék, mégpedig egy nagyrobogót különösebb tapasztalat nem kell hozzá és egy 400-as motorral is eltudsz menni, legalábbis nekünk annak idején nem okozott gondot egyik városból átmenni a másikba

2013. júl. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy mások is írták, Neked a fentiek alapján inkább autó való... Motort akkor lenne érdemes vennéd, ha motorozni akarnál, esetleg ha sokat közlekednél és fontos lenne a fogyasztás, na akkor egy kicsi motor jobb lenne.

Sok szól az autó mellett: nem kell új jogsi és felszerelés, egész évben használhatod (motornál évtől függően kiesik néhány hét vagy akár 2 hónap is, bár ez ember- és felszerelésfüggő, van, aki egész télen motorozik, s van, aki semmiképp. én azt vettem alapul, hogy nagy hóban, nagy hidegben, jégen nem, na ilyen a tavalyelőtti télen nem volt sok, tavaly inkább, de nem mindegy, hogy ahol laksz, ott takarítják-e az utakat :D), cuccokat és másokat is szállíthatsz vele, kevésbé érnek az időjárás viszontagságai (amikor novemberben végig zuhog rád a hideg eső azon a 150 km-en, az nem biztos, hogy kellemes. nyáron nem gond, bár akkor is elkaphatsz egy szupercellát, viharos erejű, motort dobáló széllel)... Motorozni viszont szórakoztatóbb (de ez is emberfüggő) és melegben nagyon tudom sajnálni a klímátlan autósokat. Van ablak, de az nem olyan.

Ja és szórakoztató a motorozás, igen, de nem autópályán. Ott dögunalom. Akkor ajánlanám a motort, ha úgy érzed, kedved lenne túrázgatni járni vele ideoda.

Az is számíthat, milyen a tömegközlekedés s a hozzá való viszonyod. Mert ha a saját jármű az egyetlen szóba jöhető lehetőség, mert különben sokáig tart, piszkos, zsúfolt s herótod van tőle, akkor megint az autó jön a képbe, az egész éves használhatóság miatt...


Az autókhoz kevesebbet értek, mint a többiek, így én nem ajánlok típust.

2013. júl. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolom télen is akarsz menni a szüleidhez és azért főleg télen kényelmesebb egy autóban megtenni ezt a távot főleg hogy fűtés is van bennük.

Ha kis autó kell akkor suzuki swift 1.3 16V (szelepes) 84 Le

[link]

takarékos kis autó fogyasztási adatai

[link]


Nagyobb autóból csak idősebbet kapsz ennyiértt

Tudom ajánlani a toyota carina 1.6 benzinest és a2.0 dízelest

[link]

pár infó a kocsik ról

[link]

[link]


Esetleg még Honda accord 2.0 dízel

[link]


fogyasztási adatok

[link]

2013. júl. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egyértelmű, hogy csak autó! (minimum 1.6, vagy több)
2013. júl. 22. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a javaslatokat mindenkinek!
2013. júl. 22. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!