Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek is túl drága lett...

Evele123 kérdése:

Szerintetek is túl drága lett volna a hátsó fékrendszer teljes cseréje ennyiért (márkaszervizben)?

Figyelt kérdés
Ami tény: megnövekedett a fékpedál útja, de ettől függetlenül fog (az első tárcsafékek jók). Azt mondták a szervizben, hogy 92 ezer lenne a teljes alkatrész díj (utángyártott) és 50 ezer lenne a munkadíj. Egy 1.5 dízel Renault Thalia (2004-es) kocsiról van szó, teljesen gyári alkatrészekkel 150 ezer + munkadíj lett volna a márkaszervizben. Saját felelősségemre hozhattam el a kocsit a szervizből, a főfékhengert és a fékdobot ill. fékpofákat azonnal cserélni kellene (megnéztem a Bárdi autó honlapján, szerintem így se jön ki a 92 ezer forint... Lehet, hogy tévedek...). Azt mondta a szerviz munkatársa, hogy rövid távokra el lehet vele járni (városon belül). Egy maszek szerelőhöz viszem jövő hét kedden (addig nem megyünk vele sehova sem), kíváncsi vagyok, ő mennyiből tudja kihozni. Vélemények?

2013. júl. 21. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint ha van gyakorlati ügyességed akkor cseréld ki otthon a fékbetéteket. A féktárcsákat kicserélni se egy nagy valami.

http://www.youtube.com/watch?v=oNTFAu8LPMc

2013. júl. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Főfékhenger hozzá 6e-30e ig, de a 30e már bosch, de egy 16e ferrodo sztem bőven elég, fékdob 6e-90e 18e-es brembo sztem bőven megfelel, ezt nem tudom párban adják-e, betét ferrodo 4-5e/pár, fékpofa szintén 4-5e és nem tudom, hogy ezt párban adják-e..A munkadíj az szerintem rendben van, cseréltem a saját kocsimon elég nagy sz.pás.
2013. júl. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!
2013. júl. 23. 07:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!