Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikortól vihet A1 kategóriás...

Mikortól vihet A1 kategóriás személyt "maga mögött"? (Előzőleg megszerzett jogosítványok:B, M. kat-k;-utóbbi több mint 2 éve. )

Figyelt kérdés
A barátomnak már több mint két éve van M kategóriára jogosítványa. Nemrég megszerezte a jogosítványát B, illetve A1(a 125 cm3 hengerűrtartalmat és a 11 kW-os teljesítményt meg nem haladó hajtómotorral ellátott motorkerékpár) kategóriában is. Vihet-e személyt "nagymotoron", avagy ettől számítva ismét 2 évig kezdő jogosítványa van,és akkor megint nem addig? Jelen esetben én szeretnék felülni mögé. Szabályos,vagy ismét 2 évig nem szállíthat még személyt,és az A1-es jogosítvány megszerzésétől számítható a 2 év(kezdő vezetői engedély) megint?

2013. júl. 10. 19:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%
Nezd, ezen napokig vitatkozhatnank, ugyhogy itt zarjuk le ezt a temat. A te olvasatodban neked van igazad. Viszont ha alapossabban atolvasod azt a rendeletet, lathatod is hogy kulon pontokban vannak szedve a motor es az autos kategoriak. De tenyleg hagyjuk ezt mar, mert nekem tenyleg nincs kedvem ezen tovabb vitazni.
2013. júl. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%

Ebben részben megtalálható a válasz, bár inkább a válaszokban vitatott témára, amiért elnézést kérek, de gondoltam...hasznos lehet! Üdv!


[link]

2014. jún. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Itt egyértelműen olvasható a válasz. Ha korábbi a B, akkor attól számít a 2 év, tehát akár friss A1 jogsival is szállítható utas.
2017. júl. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Itt a link: [link]
2017. júl. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!