Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csere vagy elég a fényezés?

Csere vagy elég a fényezés?

Figyelt kérdés

Van egy Volkswagen Borám.

A motorháztető 2 oldala egy elkezdett rozsdásodni, illetve alul végig a széle egy fél cm vastag csíkban.

Még nem rohadt át sehol, szimplán a rozsda ütötte fel a fejét.

Elég megcsináltatni egy fényezővel, vagy ajánlott lecserélni úgy ahogy van ?



2013. júl. 7. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rohadt még ki, csupán felületi rozsda, akkor elég újrafújatni. De lehet, hogy találsz bontóban ugyanolyan színűt olcsóbban. :)
2013. júl. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 - jó megoldás, csak azon is ki fog ütni a rozsda, valószínűleg ugyanott. Szerintem hosszabb távon jobban megéri újrafényeztetni HA a fényező hajlandó alaposan előkészíteni a felületet.
2013. júl. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem, ott rozsdásodik, ahol több lemez van összepréselve, a peremeknél. Azt fényezgetheted, mert a rozsda a két lemez közül szokott indulni, ezért hamarosan újra elő fog jönni. Ezért kell egy bontott, amin egy pötty rozsdát sem találsz, és azt kell lefényezni, ha nem találsz színben. Ugyanebben a cipőben járok éppen, csak más autóval. Azon gondolkodtam, hogy fényezés után amennyire tudok, befújok üregvédőt a külső és belső lemez közé, így talán ez már nem fog elkezdeni rozsdásodni.
2013. júl. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A korrózióhoz 3 dolog kell : Víz, levegő ,és valamilyen ion. Tehát ha a fényezés tökéletes ,akkor nem fog rozsdásodni sehol.
2013. júl. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez elméletileg így van, mégis hiába fényezel le egy nem tökéletesen rozsdamentesített felületet, ott újra felüti a fejét a korrózió. Gondolom a pórusokban marad korrózív közeg. Ha a rozsda a két összeperemezett lemez közül indul - ahogy az lenni szokott - akkor hiába fényezel, hónapokon belül újra előjön a rozsda. Egyszerűen fizikailag lehetetlen eltávolítani a rozsdát, ezért az továbbra is dolgozik a felület alatt. Szerintem jelen esetben is ez a helyzet, mivel a motorháztető szélein jelent meg a rozsda.
2013. júl. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a három tényező közül 1 nincs,nem lesz korrodálás sem. Kémiai lehetetlenség. Egyébként nem lehet,hogy törve volt az autó ?
2013. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd, az elmélet csodás dolog, csak soha nem ilyen egyszerű. Ha ez csak így menne, akkor a sérülésmentes autók soha nem kezdenének rozsdásodni. Az, hogy mikrorepedések, vagy más okozza idővel a korróziót, lényegtelen.

Alapvető, hogy rozsdás fémre nem festünk, mert ugyanúgy előjön a rozsda, méghozzá igen rövid időn belül. Ha a rozsda nem a felületről indul, akkor csiszolhatod naphosszat, ugyanúgy ott lesz a lemezek közt. Az festék nem tudja megakadályozni, hogy a rozsda újra be ne induljon. Kenegettem én is a hátsó sárvédőperememet vastagon rozsdára kenhető festékkel, fél évre rá ugyanúgy burjánzott a rozsda. Az összeperemezett lemezek közül szépen kidolgozza magát.

Én éppen emiatt dobtam kukába a géptetőm. Már vettem egy rozsdamentest, ezt fogom lefényeztetni, majd a merevítő és a külső lemez közé rozsdaátalakítóval, majd üregvédővel fogok befújni. Majd meglátom, mennyire lesz tartós megoldás.

2013. júl. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De lehet, hogy törött volt, mert több jel is utal rá...

Viszont nem vagyok benne biztos, mert egy rendőrségi árverésen vettem az autót és nem mondtak róla ilyesmit.

2013. júl. 11. 21:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Az elmélet szép dolog,de lehet,mivel ez a szakmám értek is hozzá?
2013. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!