Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az automataváltós kocsik...

Az automataváltós kocsik mekkora fordulatszámon váltanak?

Figyelt kérdés
2009. okt. 16. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Az optimális környékén. Más egy dieselnél és megint más egy benzinesnél.
2009. okt. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

A váltási fordulatszám függ a váltó típusától, a gázpedál állásától, pedál-betaposás sebességétől, szívócső vákumától, a BUX indextől nem. Gondolj bele, emelkedőn más mint lejtőn, ellenszél is lehet, néha lepadlózhatod a pedált, stb.

Biztos úgy értetted, hogy sík úton, lassan gyorsítva, ekkor a válasz: nem tudom.

2009. okt. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez leginkább tőled függ.


Ha lepadlózod, akkor magasabb fordulatnál váltja el a sebességeket. Ha finoman nyomod a gázt, vagy elindulás után visszaveszel belőle, akkor hamar felvált.


Téli fokozatban szintén hamar felkapcsol, és általában nem is használja az egyest.


Sport fokozatban értelem szerűen szélesebb fordulatszám-tartományban dolgozik.

2009. okt. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
én ugy tom hogy ha d-ben használod 2-2,5-nél vált!benzines!de egyest azt használ!a sport fokozatban 4,5-5nél!
2009. okt. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
wááá én utáltam mert olyan szarul gyorsultam vele.NEkem épp csak elkerülte a 2000-et és már váltott.
2009. okt. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!