Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon a világító...

Magyarországon a világító szelepsapkákat tiltja a törvény?

Figyelt kérdés

2013. jún. 24. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Oldalra csak borostyán sárga fényt bocsájthat ki a világító berendezés. Azt nem tudom, hogy ez mozoghat e vagy sem :D
2013. jún. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
Az autók világító-fényjelző berendezéseiről a 6./1990. (IV. 12.) KöHÉM-rendelet rendelkezik. Az ebben felsorolt, engedélyezett világító és fényjelző berendezések lehetnek az autón, minden más tilos. A világító szelepsapka, ablakmosó-fúvóka, az autó kölönböző részeire ráerőlködött LED-es karácsonyfaizzó és a többi bazári marhaság sajnos nem felel meg egyetlen engedélyezett világítóberendezés leírásának sem, így közúti forgalomban a használatuk tilos. Csak közforgalomtól elzárt területen lehet őket használni, tehát a T***O-parkolóban sem menőzhetsz vele szombat este.
2013. jún. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem írtad, hogy milyen járműről van szó, tudtommal biciklin simán elmegy, mivel a felni küllői közé tett fényvisszaverő elvileg kötelező (ha jól tudom), így szerintem nem fog senki meglincselni érte ha még jobban látszol
2013. jún. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tiltja a törvény a világító szelepsapkákat. Ragaszd fel a horgászúszóra, éjszaka jól jöhet.☺
2013. jún. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!