Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kaptam egy 125 ccm motrot,...

Kaptam egy 125 ccm motrot, ajándékba, de nem ismerem, milyen motor ez? KÉPEK IS VANNAK

Figyelt kérdés

Semmit nem mondott róla, hogy mi, gondolom nem üzemképes de azért kíváncsi lennék, hogy mi is ez.

(A képeken a henger fej rossz irányban van.)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2013. jún. 13. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem Tatran 125 blokk. Nézd meg googleban, hogy milyen képeket hoz fel, de szerintem ez lesz.
2013. jún. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem is kell keresned, ez Tatran 125.


Tudom, van itthon két ilyen izé is, rosszvasba sajnálom, eladni meg nem igazán lehet. :) Egyetlen jó pontja volt ennek a blokknak, a dynastarter. Azaz dinamó volt rajta, ami gyárilag úgy volt bevezetékelve, hogy indítómotorként (azaz önindítóként) is működött.

2013. jún. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor azért nem kapom sehol se azt a berugó kart :))

Sajnos kissé kopott a főtengely meg a hüvely de jól mentek ezek régen?

2013. jún. 14. 11:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazából a Tatran 125 sosem volt olyan nagyon népszerű motor: egyrészt robogó alkatú, másrészt 125-ös (régen is ment ám a sebesség- és erőhajhászás a fiatalabb korosztály körében, nem csak most).

Magának a váznak is elég rossz híre volt, legalábbis rémtörténeteket mesélnek volt tulajdonosok a lengővilláról, ami képes volt addig kopni, hogy egyszer csak ledobta magáról a motorost.


Egy ismerősömnek van két ilyen komplett motor a padlásán darabokban: még a nyolcvanas években tele lett velük a hócipője, úgyhogy szétszedte és felvitte, mert csak ott nem volt útban. :)

2013. jún. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!