Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokszor ciripelő, csörgő hang...

Sokszor ciripelő, csörgő hang jön a hengerfejtől mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Van mikor beindítom a motort és hangos csörgő hangot hallat.

Odatettem egy fa deszkát a hengerhez hallgatóztam de ott nem hallom hogy csinálná viszont a hengerfejnél már igen.

Viszont van mikor hidegen elindítom és nem csinálja hanem teljesen halk a motor. A főtengely vadi új (most van benne 300 km talán) a hajtókarban bronzpersely van ,a motor fúrás óta 3000 km-t ment csak. Azóta cseréltem már dugattyút akkor abbahagyta aztán megint előjött . 207-es Babettáról lenne szó de szerintem mindegyiknél egyformán hibázik ha ilyen van :) .Volt hogy szétszedtem de sem kopást sem pedig törött gyűrűt nem láttam.Keverékbe is mindig inkább kiszámolom az olajat. Mi lehet vele ,mitől csinálhatja ezt a csörgő hangot?



2013. jún. 6. 06:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha ciripel akkor az a felső tűgörgő általában,esetleg ami még lehet hogy valami el van törve mondjuk az első sárvédő stb és azok is adhatnak hasonló zajt :)

Lehet hogy a bronzperselyed nem jó.

Milyen olajat használsz?Ásványit?Mert ha igen akkor használj szintetikus olajat hozzá!

1 kérdés:Csapágyak is lettek cserélve?

Amitől csöröghet:Csapágyak cseréje miatt,esetleg ha nem teszel a hengerfej alá tömítést és a dugó ütközik(kicsi a présméret vagy mi),lehet kopogásos égés.lehet hogy torokhangot hallasz a karbi felől.Szerintem hívj valaki segítséget és hallgassátok együtt meg hogy honnan jön a hang.

2013. jún. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egy babettával nem kéne ennyit foglalkozni...
2013. jún. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első nem ír rosszat (kivéve hogy felső tűgörgő gondolom alsóra gondolt :))

De ha vadi új akkor nem hiszem de le tudod ellenőrizni!

A bronzpersely ha már nagyot lóg akkor van hangja, de gondolom azt is cseréltetek benne

Az is lehet hogy egy picivel többet vettek le a hengerfejből és tényleg hozzáér a hengerfejhez a dugó (kiprobálod egy tömítéssel és ha akkor is hangot ad akkor az se)

A csapágy (golyós) is lehet ludas


de a legfontosabb kérdésem!!!


CSAK ALAPJÁRATON CSINÁLJA??????????????


Mert ha igen akkor a fordulatszámkuplungod adja ezt a hangot ami egy babetta velejáró hangja.

Ezt letesztelheted hogy kis gázt adsz neki és akkor hallgatózól.


A hang becsapós lehet hogy honnan jön

2013. jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amíg fel nem melegszik a motor addig menet közben is csörög.

A motor 1 éve lett felújítva kívül belül csapágyazás,szimeringek aztán jött a furatás szépen bejárattam. Eltört a ajtókarcsapágy kosara és főtengely cserés lett kb 4 hónapja van bent egy vadonat új bolti főtengely amihez vettem új dugattyút és bronzperselyt is . Rá 2 hétre megint elkezdett csörögni. Sárvédő nincs rajt sprint 2T-t használok itt nálunk arol vagy sprint van sajnos. Hengerfej alatt nem volt tömítés csak a dekompresszornál a henger és hengerfej közt. A karbitól biztos hogy jön torokhang mert a hozzá készült dellorto van rajta nem a gyári így a hangot felismerem :D . Gyertya őzbarna ,gyújtását tolómérővel állítottam. A fordulatszámkuplung általában csilingel a babettákban ,az enyém csendben van hála az égnek :) . Ha valami rendelleneset hallok mindíg meghallgatom, mivel tudom hogy hol vannak csapágyak azokat is meg szoktam hallgatni egy fa rúd segítségével így meghallom ha valamelyik darál de ez mindig a hengerfejtől jön pedig a dugó nem ér hozzá a gyertyához . Második válaszolónak írnám :) igen is a babetták ugyan olyan motorok mint a maiak azzal a hátránnyal hogy nem 300-at mennek hanem 50-72-t ,ha oda van figyelve az életedet kiszolgálja és ezek a kis motorok is elvisznek A-ból B-be ráadásul ami előny hogy tudsz menet közben tájékozódni és élvezni a természetet az utazást ez az érték benne nem az hogy mennyivel megy :) ,olcsó a javítása nem fogyaszt sokat stb stb .

2013. jún. 6. 12:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt tudom ajánlani hogy ellenőrizd a főtengely csapágyait (alsó, felső)


"Hengerfej alatt nem volt tömítés csak a dekompresszornál a henger és hengerfej közt."

Ítt nem úgy akartad hogy a henger és a blokk között nem volt tömítés? Mert az előző mondatod ellentmondásos.


"dugó nem ér hozzá a gyertyához"

Olyan is lehet hogy a hengerfej szélihez ér hozzá a dugattyú és az kopod, de nem hiszem hogy ez mert írtad hogy dugó csere után jó volt majd utána jött elő


Még talán az jutott eszembe hogy milyen gyártmányú alkatrészeket vettél bele, gondolok itt a minőségileg kifogásolható KÍNAI termékektől

2013. jún. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott egy videó

EZT NÉZD MEG

http://www.youtube.com/watch?v=zzdv1w-iicg

2013. jún. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy hogy új főtengely is lehet egyből nem a legjobb.

Ha az előző főtengelynél megadta magát az alsó tűgörgő akkor lehet hogy ott valami probléma volt.Lehet hogy a csapágycserénél túl könnyen jött ki a blokkból a csapágy?Arra gondolok hogy a csapágyfészek el lett kalapálva ,nem szakszerűen lett kiszedve és akkor sérült és mozog benne a csapágy.

Most akkor ugyanolyan csörgő hangja van mint az előző főtengelynél? Ott valami bibi lehet amit meg kellene keresni,nehogy ezt is tönkretegye.Ha van türelmed valamennyire szedd szét hogy kotyoghat e valahol valami.

2013. jún. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!