Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 21073 -as Ladából ha kiszedem...

21073 -as Ladából ha kiszedem a katalizátort akkor mi lesz?

Figyelt kérdés

Lada 21073 1700i

az a dolog lényege ,hogy ki szeretném belőle szedni a katalizátort ,hogy jobb hangja legyen..

nos ha kiszedem akkor fog változni a hangja , több-e lesz a fogyasztása.. stb. ilyenek érdekelnének :)



2013. máj. 21. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:

A mérések alapján, karburátorral szerelt Ladák esetében +10...15%-os teljesítmény nővekedés, kevesebb fogyasztás, nagyobb végsebesség. Egyutas szabályoztlan katalizátor.

Ha pedig injectoros, akkor a lambdaszonda kiiktatásával jár a katalizátor kiszerelése. Lambdaszonda: a kipufogógáz oxigéntartalmának folyamatos mérésével egyrészt az üzemanyag/levegő mennyiségi arányának szabályozásához, másrészt a katalizátor hatékony működéséhez szükséges oxigénszint beállításához elektromos jelet szolgáltat.

2013. máj. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi :)


néztem, a lambda szonda az csak a leömlőben van.. a katalizátor után már nincsen..

szóval ha a lambdát nem iktatnám ki és így maradna minden csak a katalizátor nem lenne benne akkor mi lenne ?

2013. máj. 22. 18:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Szomszédom végeztette el a fent leírt beavatkozást.

Elbeszélése szerint, nyomatékosabb lett és kevesebbet fogyasztott.

2013. máj. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én nem szedném ki belőle, tennék rá valami jó sportdobot! Amugy meg lehet vágni a kipufogó dobot is, csak a hangtompitó részét kell kicsit átalakitani, megvágni, és utána ujból összehegeszteni, már egyből jobb hangja lesz!
2013. máj. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi.

a dobon gondolkodtam én is csak aminek jó hangja van az drága és Szlovákián kell hozzá certifikat is .. az az egy kis papír ,hogy nem házilag gyártott..

ha nem kéne hozzá papír akkor csinálnák én rá valami jó kis dobot.. csak hát, ha olyan van rajta akkor viszik a papírokat is :/

2013. máj. 27. 00:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!