Úgy tudom, hogy jogsid 17 évesen lehet, szülői beleegyezéssel.
2009. okt. 2. 21:33
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
nekem is van egy ismim aki 12 évesen már rallizott. és nyert is vmi kupát. abban tán megengedett, biztos volt vmi korcsoportos vmi..

100%
Én nemrég egy motorsportos műsorban hallottam egy versenyzőről (felnőtt korú volt), hogy egyáltalán nincs jogsija, közúti forgalomban egyáltalán nem is vezet. Ebből gondolom, hogy a rallizásnak sem feltétele a jogosítvány és mint fent is írták, a versenyek korcsoportok szerint vannak. Sok versenyző kezdi gyerekkorában pl. gokartozással. Az biztos, hogy nem olcsó mulatság ilyen sportot finanszírozni.
2009. okt. 2. 22:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
magánterületen még teherautót is vezethetsz...
2009. okt. 3. 00:15
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
magánterületen azt vezetsz, amit akarsz. közúton jogsi nélkül tilos. bár én vezettem elégsokszor közúton, két rendőr állított meg, de szerencsére nemlett büntetés sehol. :D
2009. okt. 3. 01:23
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

így van, ha magánterületről van szó (csak ennek jogi értelmezése nagyon kritikus ám !!!!, ugyanis az is feltétel, hogy a közforgalom elöl abszolút el legyen zárva), akkor te még buszt is vezethetsz otthon a kertben.

Na de itt az én esetem, én motocross-versenyzek, mégsincs semmilyen A-s jogsim ... mégis 6 éves korom óta keményen nyomom, de persze motocrossra kijelölt zárt pályán, mert jogilag még abból is volt már cirkusz, ha a pályára vezető kb 20 m-es útszakaszon netán történt baleset, de amúgy ezért szoktak aláíratni mindenkivel egy papírt, hogy mindennemű felelősségről illl. igényről lemond. Jó persze aztán más kérdés, hogy mi is kimegyünk pályán kívülre is pl. erdőben kicsit túrázgatni, de szal nem szabályos ....

Tehát vezethetsz, de ehhez keress egy pályát!

2009. okt. 3. 07:50
 9/11 anonim ***** válasza:
14 évesen autót vezetni csak apukád mellett esetleg! a 12 éves is csak a pályán vezetett a forgalomba nem!!!
2009. okt. 3. 20:55
 10/11 anonim ***** válasza:

A rallye-hoz Jogosítvány KELL!

Legalább is a legtöbbhöz, mivel 1 verseny több gyorsaságiból áll és a 2 gyorsasági közt lévő utat (ETAP) azt neked kell levezetned ami bizony közúton történik!

És a verseny autókra is vonatkozik a Kressz!

Maximum olyan "rallye" versenyen vezethetsz autót ami 1 fix pályán van pl egy körpálya (nem kör csak 1 helyen van a cél és a rajt). Na oda nem kell semmilyen jogosítvány csupán egy szülői beleegyezés és ennyi!

13 éves koromban én is indultam a Szilveszter Rallye-n ami egy kis dzsuva helyen volt egy rét közepén egy régi autocross pályán.

Ha te a rendes rally-ra gondoltál oda bizony jogosítvány nélkül nem engednek fel

2010. febr. 4. 15:11