Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltóolaj helyett 4t motorolaj?

Vadrteek kérdése:

Váltóolaj helyett 4t motorolaj?

Figyelt kérdés
nagyon nagy baj ha 2t motorom váltójába a váltóolaj helyett 4t motorolajat öntök? milyen következményei lehetnek? csak mert nincs itthon más, a dekniben nincs olaj, és kéne a motor...

2013. máj. 16. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen motorról van szó?
2013. máj. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
simson 51n
2013. máj. 16. 09:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy le fognak pontozni, de az én Simsonom kuplungja sokkal jobb volt sima 10w40-es motorolajjal, mint a váltóolajjal. Igaz, hogy a gépkönyvben 80w-s olajat írnak, de az egy félrefordítás. Szóval jó bele. Ha nem ragad/csúszik a kuplung, akkor mehet hosszútávon is.
2013. máj. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
simson az annyira nem igényes szóval mehet bele
2013. máj. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod. esetleg ha meg tudnád mondani hogy a 2 szám mit jelöl akkor a 10 és a 40 akkor hálás lennék.

am esetleg a 15w40 is jó lehet?

2013. máj. 16. 10:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első szám a téli viszkozitást jelöli, a hátsó a nyárit. Esetedben azt jelenti, hogy hidegben sűrűbb a 15W40-es. Gondolom télen nem nagyon fogsz menni, úgyhogy jó lehet. Max annyit, hogy kicsit kell járatnod indulás előtt, hogy ne legyen annyira sűrű az olaj, és ne tapadjanak össze a lamellák.
2013. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
simsonnak igazából mindegy milyen olaj van benne én még hidraulika olajjal is hajtottam egy ideig persze vastagabb fajtával
2013. máj. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem váltóolajjal hajtottam, hanem 10w40-el..(ez volt itthon)Semmi baja nem lett.Évekig jártam vele.
2013. máj. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!