Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ladába rádió bekötés. Honnan...

Ladába rádió bekötés. Honnan vegyem le a pozitívat és a negatívat?

Figyelt kérdés
Honnan tudok levenni hozzá áramot normálisan?Mert nem akarok össze vissza kötözgetni mint ahogy sok autónál láttam.

2013. ápr. 20. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
A legegyszerübb ha az aksitól viszel neki külön áramkört annyi hoyg akkor pl a gyújtáskapcsoló kulcsát ha elfordítod nem kapcsol be a magno hanem csak a magnon lévő gombal tudod kibe kapcsolni arádiót :)
2013. ápr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Negatívat nem kell külön levenni: valahol kitesteled és kész. Lehetőleg közvetlenül, ne másik áramkörön át, mert a műszerfal mögött könnyű belebotlani olyen vezetékbe, ami nagyon jó testnek néz ki, de nem az (így születnek a felkapcsolt fényszóró mellett elhallgató rádiók).

Pozitívat meg attól függően kell venni, hogy hogyan szeretnéd használni a rádiót. Ha azt akarod, hogy csak gyújtáson menjen, akkor keress egy olyan biztosítékot a biztitáblában, amin csak gyújtáson van áram. Ha meg azt akarod, hogy a gyújtás levétele után is működjön a rádió, akkor olyat kell keresni. Körlámpásnál az első, A jelű biztosíték ilyen: mindig van rajta áram. A kockák biztosítéktábláját fejből nem ismerem.

2013. ápr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. ápr. 20. 18:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a legegyszerűbb (és talán legközelebb) a szivargyújtóról lehet állandó pozitív és negatív csatlakozást csinálni (A biztije bírja bőven), a kapcsolt pozitívat pedig a gyújtáskapcsolóról a legegyszerűbb levenni.


Szerintem.

2013. ápr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A szivargyújtóra nem is gondoltam.

2013. ápr. 20. 21:57
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Na most mi a fax bajotok volt a válaszommal igen is az aksiról a legegyszerűb mert nem kell keresgélni semmit csak visz egy darab madzagot és kész biztosítékot meg lehet betenni valahova de alegtöbb rádió hátúlján már van szóval ez sem lényeg és így nem kel semmit szétbontani és akábelok között keresgélni
2013. ápr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom nem volt vele, de akinek volt, annak valószínűleg az volt, hogy általában a "vigyünk az akksitól egy drótot" kezdetű megoldások szokták előidézni a kérdésben emlegetett össze-vissza kötözgetést. Mert ugye kell egy drót a rádiónak, annak jó lesz akármi is, tudom én, mi volt az, megy fekete vezetéken a pozitív (aki később javítaná, az meg kapjon agyvérzést), megy a drót keresztül-kasul a motortéren, valahol libeg a lengőbizti (ha kiolvad, nem emlékszel fejből, hol volt), toldás itt-ott, mert nem lehetett normálisan befűzni, a tűzfalon a szívatóbowden mellett jön át, mert ott volt közel, a műszerfal mögötti kábelkötegben idegenként ül a vezeték. Na, ha ilyenből van 3-4 darab - mondjuk rádió, fordulatszámmérő és a világítás reléi (relésre kötött fényváltó kapcsoló vagy első ködlámpa, esetleg szúrófény) -, akkor később nincs ember, aki kiigazodna rajta, hogy hol és merre kóborol el az amper. Éppen ezért hacsak nem szükséges valaminek a különösen alacsony feszültségesésű, nagy áramerősséget elviselő bekötés, akkor nem húzgálunk vezetékeket az akkuról, hanem a biztosítéktábláról szokás indítani a bekötést, szükség esetén megfelelően megerősítve a megfelelő biztosítékot. De például az erősítőnél teljesen rendben van, ha közvetlenül az akkura kötöd, erre a célra gyártanak is 2-2 pozitív és negatív kivezetéssel ellátott akkut, ahol 1-1 pólus használható az erőlködő bekötéséhez. Az erősítő ugyanis elég nagy teljesítményt vesz fel, célszerűbb az elektromos rendszertől külön, saját biztosítékkal, nagy keresztmetszetű kábelekkel bekötni.
2013. ápr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
érdekes én mindig tudtam hogy melyik vezeték hova megy nem tudom ez mit zavar ,meg nem kell áthúzni egy vezetéket a kábelkötegekbe külen egy szál vezeték meg semmit sem kavar be de mindegy egyetlen egy vezeték mindent bekavar röhely
2013. ápr. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ja én sem egy szál drótra gondoltam hogy az majd jó lesz hozzá de nem egy havernak raktam már be így hifiket akocsiba és sose keveredet össze semmi
2013. ápr. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!