Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 95-ös benzin helyett lehet...

95-ös benzin helyett lehet tankolni 100-as repülőbenzint AVGAS 100LL?

Figyelt kérdés
Egyszer azt mondta valaki, hogy a 100-as benzin jobban tisztítja a motort. És hol lehet olyat venni?

2013. ápr. 18. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze a motor tisztaságához az oktánszámnak. Ha utánaolvasol és megérted a működését akkor rájösz.


De tankolni ha akarsz, tankolhatsz, nem is olyan drága. Viszont Magyarországon csak a legnagyobb reptereken fogsz találni, szóval ha pesti vagy akkor Tököl lesz a nyerő. Ferihegy a másik ahol lehet kapni, de kétlem, hogy beengednek egy autóval oda.

2013. ápr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 T5- ***** válasza:
Semmi értelme beletankolni. Nem fog jobban menni, nem fog kevesebbet fogyasztani, és drágább a literenkénti ára. Akkor meg minek? Aki az ellenkezőjét állítja, az fogalmatlan. Ha majd bekopog a 98-assal, akkor tankolj bele 100-ast, de addig bőven jó a 95-ös vagy ami elő van írva bele.
2013. ápr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A motor tisztítását nem egészen így kell érteni. Egy olcsó 95 ös benzinnel is bőven lehet ha gyorsulásnál a fordulatszámot hagyod az egekbe szökni persze nem nagyon, ha bőg a motor akkor már kiég belőle jobban a kosz egyébként.

Egyébként célszerű 98 ast tankolni bele ilyen esetben ha ezt akarod, de lehet kapni olyan 95 ös benyát a nagyobb kutaknál ami jobban finomítva van és az autóversenyekről maradtak meg, csak ugye "hígítva" vannak. De azzal aztán megy az autó mint a rakéta szóval ilyen értelemben lehet így "tisztítani a motort, de nem célszerű sokat így használni mert könnyebben lefőzheted vele.

2013. ápr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az elozoekkel egyetertek es van is egy furcsa tortenetem: Kohler V2 740-es motor 91-es benzinre van tervezve. Az ipse rakott bele 95-ost ami nem lene baj ugye. Csakhogy a kipufogo kozel lett a leolvadashoz vegigizzot a cso a dobig mig a sima 91-sel semmi ilyen jellegu problema nem mutatkozott.
2013. ápr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha megnyugtat, akkor menj a shellhez és 100-as nitro racingot kérj...


én is azt hittem, de beláttam nem jobb..(pontosabban nekem nem)

2013. ápr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!