Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon lassan gyorsul a...

Nagyon lassan gyorsul a robogóm, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
'97-es Piaggio NTT-ről lenne szó. Gyári állapotban, új görgőkkel (gyári méret 8 grammos). 30-ig szépen gyorsul viszont 30-tól 60-ig nagyon lassan sőt van olyan, hogy egyáltalán nem gyorsul. 60-tól pedig megindul és onnantól úgy húz ahogy kell. Eddig a görgőkre gyanakodtam, de nem az a problem.. Kívülről a variátoron kopás nem látszódik és a szíj is rendben van. Mi okozhatja ezt a lassú gyorsulást?
2013. ápr. 18. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
8,5G a gyári súlya a görgőnek. De ettől nem gyorsulhatna rosszul. Szóval akkor ha ez rendben , variátor is és a szíj is akkor még kontrasztrugó lehet elgyengülve. Ha az gyenge akkor hátul hamar kicsi lesz az áttétel ,emiatt lomha a gyorsulás (mint biciklinél nagy áttételnél marha nehéz tekerni, lassan gyorsulsz, de többet megy végre) Persze lehetséges, hogy egyszerűen gyenge már a blokk és furatni kéne.
2013. ápr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Üdv! A kompressziót lemértük, azzal nincs baj! A görgők kicserélése után (óra szerint) kb. 10km/h-val nőtt a végsebessége, viszont ugyanolyan lassan gyorsul. Gondolom akkor, hogy a kontrasztrugóval lesz gond! Holnap szétszedem és megnézem, hogy hány kilóval lehet összenyomni. Tudna abban segíteni, hogy a fent nevezett motorba gyárilag milyen van? Esetleg egy linket tudna mutatni? Köszönöm segítségét.
2013. ápr. 18. 21:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Hy!

Szerintem a 8-as görgők erősek bele.Én kb 5,5grammosra tippelek ami a gyári szerintem kb.

30tól fölfelé hallnai hogy sokat pörög?

2013. ápr. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg a gyári a 8grammos,akkor esetleg a hátsó kuplung kinyomó rugú el van gyengülve,esetleg a kuplungrugók is befolyásolhatja a gyorsulást(nem számottevő)

A szíjra rámértél?Mert ránézésből nem fogod észrevennei hogy mekkora a kopása!

Ha 60tól jól húz akkor már tud pörögni ,ha hallod hogy fordulatra is haldoklik 60 ig,mármint nem maagas,miután magas utána működőképes a gépezet,szóval ez szerintem tuti görgő.

2013. ápr. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
8,5 gramm a gyári görgőméret. Éppen az a baj, hogy alig pörög elindulásnál is ezáltal nincs benne annyi erő, mert ugye a 2t nagy fordulaton él. A szíj 18mm széles, a gyári úgy tudom 18,5mm, de nem hinném, hogy ez ennyit befolyásol.
2013. ápr. 19. 10:34
 6/6 A kérdező kommentje:
60ig haldoklik aztán megindul, mint a veszedelem.
2013. ápr. 19. 10:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!