Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5x98-as felnit 4x100-ra?

5x98-as felnit 4x100-ra?

Figyelt kérdés

Feltudok valahogy tenni 5x98-as osztókörű felnit 4x100-asra?


Valami okosság nincs erre?



2013. ápr. 15. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Van rá okosság, osztókör-módosítónak hívják. A felni alá kell tenni, az agyra. Van vele némi baj: mivel jó vastag, ezért nem lesz problémamentes a dolog, ugyanúgy fog viselkedni, mint a nyomtávszélesítős gépek.

Vagy ott a B verzió, az olcsó és egyszerű otthoni megoldás:

[link]

2013. ápr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy van osztókör módosító viszont 5x98-4x100 módosítót még nem láttam! :/


Fúrni meg nem szeretném (max ha egy szakember azt mondja,hogy biztonságosan meg lehet fúrni és ő elvégzi)!

2013. ápr. 15. 16:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt meg mozgokupos csavarral is ki tudod korrigalni - csavaronkent 1-1mm-t kell tudnia csak
2013. ápr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem ezt meg mozgokupos csavarral is ki tudod korrigalni - csavaronkent 1-1mm-t kell tudnia csak"

Ja, leszámítva azt az apróságot, hogy négycsavaros agyra kellene ötcsavaros felnit felrőlködni, a lyukak pedig még véltlenül sem találkoznak. :-)

Ez a méretpárosítás egyébként eléggé szerencsétlen: ritka a 4 és 5 furatos agy közt váltó osztókörmódosító, ha pedig mégis van, az általában olyan szokott lenni, ahol az ötcsavaros osztókör a nagyobb.

2013. ápr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Jah bocs, ezen "aprosag" felett elsiklottam :) ez igy mission impossible :)
2013. ápr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is pont ezért kérdeztem (mivel a lyukak találkozása nem mindig úgy jön össze)!


Szóval akkor ez így esélytelen?

2013. ápr. 15. 20:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olyan lehetetlen.

Egy furat szokott ütközni a csavaroknál 4-ről 5-re módosítónál.

Ebben az esetben olyan módosítót kell csinálnod, hogy az az egy furat fedje egymást. A többi lyuknál így nem lesz ütközés.

De úgy kell csinálni, hogy az ádfedett furat ne menetes legyen, csak egy sima furat, és minden kereket egy hosszú mozgókúpos csavarral, amit nem a módosítóba hajtasz, hanem átmegy rajta és a kerékagyba csavarodik (és 4 sima csavarral) felteheted.

Remélem érthető mit akarok mondani. :-)


A kérdés inkább az, hogy megéri-e. Szerintem nem.

4 ilyen módosító 25 ezer Ft alatt nem áll meg.

Hacsak nem valami nagyon ritka, nagyon szép felni, én keresnék másikat az autóra.

2013. ápr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!