Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet, hogy szorul az egyik...

Lehet, hogy szorul az egyik kerék?

Figyelt kérdés

Üdv. Annyira nem értek az autószereléshez, de vezetés közben jobb oldalról néha csikorgó hangok jöttek, ezért gondoltam felemelem az autót és megnézem minden rendben van-e a kerekeknél. A bal oldali tökéletesen forog (véleményem szerint), a jobb oldali viszont szorul. A következő videókat készítettem:

https://www.youtube.com/watch?v=Ae0rsvbXjMg

https://www.youtube.com/watch?v=hqZx4qATYxk


Mi lehet a gond? Nem én szeretném megjavítani csak jobban felkészülten szeretném vinni a szerelőhöz (ne csapjon be, stb). 10 éves Kia, de 60 000 km van benne (ténylegesen) és kb 2 éve lettek cserélve a fékbetétek. Gumikat mindig cseréltetjük szakszervizben téli-nyári szettet, ha számít valamit. Köszi.


2013. ápr. 6. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem: kopott lehet a fékbetét(a csikorgásból itélve). A szorulás oka lehet, hogy a féknyeregben be van rohadva a dugattyú, nem húzódik vissza alaphelyzetbe.
2013. ápr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
ha jól hallom akkor surrogó hangja van. valószínűleg a fék fogott be
2013. ápr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fékbetétre azért nem gyanakodnék, mert tényleg nem olyan régen lett cserélve. De aztán kitudja... Majd a szerelő megmondja :) Köszi.
2013. ápr. 6. 18:19
 4/8 anonim ***** válasza:
az a biztos alkatrész a mit te magad cserélsz ki vagy ha ott állsz a reszelők fölött
2013. ápr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megbízok bennük plusz ugye alufelni miatt látszott, hogy újak a tárcsák, csak nem hagyták ki a betéteket...
2013. ápr. 6. 19:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy -korábban- nem cserélték ki a betéteket, hanem arról, hogy ha fékezés után nem húzódik vissza a fékbetét alaphelyzetbe akkor idő előtt elkopik!

És lehet, hogy csak az egyik oldalon, hacsak nem úszó féknyereg van rajta. Annyira nem ismerem a KIA-t.

2013. ápr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, hát akkor majd megmondja a szerelő, mindenképpen megírom a megoldást :) köszi
2013. ápr. 6. 19:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik a féktárcsa takarólemeze hajlott el és az ért hozzá.
2013. ápr. 15. 20:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!