Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Merre forog a Yamaha Jog...

Merre forog a Yamaha Jog főtengelye?

Figyelt kérdés

Szeretném kicserélni az öregecske motorom komplett elektromosságát valami modernebb, 12V-os megoldásra - így olyan robogót keresek, ami gyakori, tehát olcsón lehet bontott komplett rendszerhez jutni és lehetőleg a lendkerék felől nézve az óramutató járásával ellentétesen forog a főtengelye. (Ez utóbbi azért fontos, ha esetleg előgyújtás-szabályzással készült, vagy szeretném később azzal kombinálni kevesebb problémám legyen)


Azért a Jog a kérdés, mert egy láttam ilyen robogóét beépítve ugyanolyan típusú gépbe mint az enyém.



2013. ápr. 4. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jobbra kéne neki forognia,autóknál életem során egyetlen tipussal találkoztam ami balra forog,ez e Fiat 850-es,robogókban nem vagyok jártas annyira,majd megmondja valaki,csónakmotorknál használják inkább az óramutatóval ellentétes forgást,legalábbis nekem úgy rémlik.
2013. ápr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jognak lenkerék felől nézve óramutató járásával megegyezően forog. (tehát előre)
2013. ápr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
* lendkerék
2013. ápr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Aha - és van előgyújtás-szabályzása? Főleg a régebbi kivitelekre gondolok. Esetleg bármilyen típus aminek óramutató járásával ellentétesen forog?


Persze cserélhetném a primerhajtást is - nem árulok el nagy titkot, ha bevallom hogy Pannonia, láncos primerrel. De erősen gondolkozom, hogy megérné-e fogaskerekesre cserélni, végülis a henger szépen forogna ellenkező irányba is... És akkor bármilyen, akár előgyújtás-szabályzós elektronikát is rábarkácsolhatok... :D

2013. ápr. 4. 10:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem jó ha megfordítod a forgásirányt...

A csapszeg eltolás miatt.


Motoplat gyújtásból van olyan ami neked kell, zündappokon szokott lenni. De akár egy babetta gyújtást is felrakhatsz, ha előtte egy szakival megcsináltatod, hogy fordítva mennyen...

2013. ápr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Csapszeg-eltolás legjobb tudomásom szerint nincs, a biztonság kedvéért belenéztem a Szente-féle könyvbe, ahol vannak tűrésezett adatok a dugattyúról - a csapszeg középen van. Feltételezem a henger középvonala sincs eltolva a főtengelyhez képest...


Vehetnék akár VAPE gyújtást is minden segédberendezéssel, amit 30 perc átszerelni, azon kívül csak az izzókat és az akksit kell 12V-osra cserélni - azért keresek ilyen megoldást, mert olcsón akarom kihozni, a lendkerék átalakításával és az alaplaphoz közdarab gyártásával 25e alatt.


Van két utolsó csavarig felújított Pannoniám, most egy ilyen összekukázott hulladékot csinálok, amit nem kell sajnálni, lehet éjjel is használni és megbízható. A gyári elektromos rendszert jó lenne kiváltani, egyrészt a gyújtást, másrészt a 45W-os (legalábbis elméletileg) lendkerekes áramfejlesztő megoldást valami 60W környéki berendezésre cserélni. Ja, és mondtam már hogy olcsón? :D


Szóval esetleg valakinek valami ötlete, hogy melyik robogó főtengelye forog óramutatóval ellentétesen? :)

2013. ápr. 4. 16:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!