Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mihu féle mini tuning?

Mihu féle mini tuning?

Figyelt kérdés
Van egy hengerem, amelynek csak a kipufogó nyílása van megreszelve. A nyílás felső pereme 28mm-re van a persely tetejétől, tehát egyértelműen Mihu féle. Kérdésem az lenne, hogy így használható még a henger? Mivel lesz másabb? (a reszelést nem én hajtottam végre, ezt a hengert csak egy blokkal kaptam).

2013. márc. 22. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jó lessz az... Bárki csinálhatta... Lehet, hogy csak a kipufogót reszelgették...

Tedd fel, próbáld ki...

2013. márc. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jaj, bocs... Szóval a minituning nem csak a henger reszelgetéséből áll.

A dugattyút is illik hozzáigazítani, és ha a kipufogót nem alakítod akkor feleslegesen rengeteg sok tüzelőanyagot fog kitolni a dugattyú, és nem időben ér vissza a gézoszlop ami visszanyomná...

Kérdéses, hogy mekkora a furat a hengerben?

(50/60ccm)


Az eredmény magasabb fordulat, kicsit erősebb lesz a simsonod. Ne várj eszméletlen simsonkupás teljesítményt...

2013. márc. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gyári, világméretű a henger. De ha csak a kipufogó nyílás van megfaragva, akkor is többet fog fogyasztani
2013. márc. 22. 22:24
 4/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, a kérdőjel lemaradt. Tehát így is többet fog fogyasztani?
2013. márc. 22. 22:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. márc. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csináld meg a minituningot, ha már a henger megvan hozzá.
2013. márc. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak:


Lehet megcsinálom, ha már tényleg többet fog így is fogyasztani. Az a baj, hogy az egy teljesen jó henger, talán még be sincs járatva, csak el lett rontva ezzel a faragással. Én személy szerint egyenlőre nem akartam tuningolni. :) De egy ideig jó lesz ez, aztán lehet veszek egy új hengert. Egyébként ha feltennék egy sima 60-as 2 felömlős hengert, akkor érezhető különbség lenne egy gyári 50ccm-hez képest?

2013. márc. 23. 09:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Annyiban lenne érezhető hogy nyomatékosabb lenne. Talán elbírná a 16 fogas lánckereket is.

Amúgy nincs az a henger elrontva, örülj neki hogy már kireszelték. Neked már csak a dugót kell megreszelni, meg a könyökcsőből levágni annyit hogy a dob éppen felmenjen rá.

2013. márc. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem. Láttam is simson.hu-n a dugót faragva, lehet csak megcsinálom. Kíváncsi lettem hogy milyen lenne. :)
2013. márc. 23. 12:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem fog az olyan nagymértékben növelni a fogyasztáson...
2013. márc. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!