Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen extra fűtés miért...

Ilyen extra fűtés miért nincsen még a kocsikban?

Figyelt kérdés

Tök idegesítő, hogy a már üzem meleg motorral csak úgy tudok fűteni ha jár a motor.

Az ötletem a következő: A vízkörben lenne egy plusz elektromos vízszivattyú ami gyújtás nélkül is üzemel. Termosztát ugye zárva, csak a fűtőradiátor és a motor között keringetné a vizet.

A fűtőventilátor 1-es fokozatával együtt indulna, mondjuk amíg +30 fok fölött van a víz.

Ilyen megoldással leállítás után még kb. fél óráig lehetne fűteni a kocsit álló motorral.

Szerintem nem lenne nehéz kivitelezni!

Mi a véleményetek erről?

(Tudom van állófűtés már, de azt ne keverjük ide!)


2013. márc. 17. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Nekem a beindítás után, szinte azonnal elkezd fűteni.


De mondjuk ez egy Mercedes!

2013. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30fokos vizzel te ne fogsz füteni semmit,-10fokban kb 3perc alatt teljesen kihűl a víz.
2013. márc. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az állófütés az ideális megoldás,egy kamionkájha 3dl gázolajat fogyaszt óránként.
2013. márc. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha már kamion. A Volvokban ( az FHkban biztosan )van ilyen okosság, ami a kérdező is írt, ez darabig fűt a vízzel és csak utána kapcsol a kályha.
2013. márc. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Srácok tudtok olvasni???
2013. márc. 17. 15:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem,analfabéták vagyunk! Nem tudsz füteni állófűtés nélkül,értsd meg!
2013. márc. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sőt ha kemény hideg van,egy alapjáraton járó motor,fel sem tudja fűteni a vizet.A fűtéshez,meg minimum 50fokos viz kell.Az hogy 15 percet valamit lehelne neked,nem hiszem hogy sokra mennél vele,mondjuk a napokban elmult ítéletidőben.
2013. márc. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kamionokban van állófűtés, nem lenne nagy dolog személyautókba is betenni. Annyit tudni kell, hogy lehúzza ám az akksit, ha nem figyeli az ember, hosszabb állás után járatni kell a motort, vagy kívülről tölteni az akkut.

Egyébként Honda személykocsim van, nem tudom mit csináltak vele, de ha beindítom, két perc múlva már meleget fúj. A Daciával annak idején Szolnokig el kellett menni, mire kezdett kiolvadni.

2013. márc. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A régi Tatra, Barkas, Zaporozsec gépkocsikban ezt megoldották (ún. Sirokkó) benzines kályhákkal...


Egy átlagos autó fűtőkörébe pedig nem nagy meló beépíteni egy szivattyút. Majd meséld el, hogy milyen hatásfoka lett!

:)

2013. márc. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De hát amíg a fűtésradiátorban meleg a víz, addig tudsz fűteni álló motorral is. Nem?

Igaz, hogy ez hamarabb hűl ki, mint a teljes rendszerben lévő 5-10 liternyi hűtővíz.

2013. márc. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!