Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért dicsőség egyeseknek,...

Miért dicsőség egyeseknek, hogy megelőztek egy BMW-t?

Figyelt kérdés

Egy autós magazin "heti merítés" rovatában (ahol a saját autójukról írhatnak) bukkannak fel időnként olyan alsó kategóriás autót birtokló egyének, akik azzal hencegnek, hogy így meg úgy aláztak egy ilyen-olyan BMW-t a közutakon.

Pont, mint régen volt a skoda 120 tulajok áradozása, hogy alázzák az Opel Astrákat.

(Jól szórakozom az ilyeneken, mert rendszerint írnak még néhány meredek dolgot.)

Ez az új trend?


2013. márc. 16. 13:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#1. válaszoló: Nem zavarnak. Szimplán kíváncsi voltam, miféle emberek ők.


#3. válaszoló: Olyat még nem hallottam, hogy valaki nem mer megelőzni egy autót, mert Audi, vagy BMW (Szerintem az ilyen nem merős emberek semmit nem mernek megelőzni.). Astrával (g, 1.6) bárkit meg merek előzni ha lassan halad. Egyszer egy porsche poroszkált a külső sávban kábé 100al, 130al beértem és megelőztem. Máskor egy új mustangot "gyorsultam le" a lámpánál, én tempósan indultam el, ő meg lassan, kényelmesen gyorsult. Akkor én is nagy hős vagyok? (csak viccelek)


#4. válaszoló: "Ha egy lenézett de amúgy erős autóval lenyomsz egy nem lenézett, de gyenge BMW-t, az elég sűrű eset, jellemzően tetszik a tulajoknak, de mindegy is. "

Mi a lenézett autó? Nem lehet hogy néhány ember a saját autóját nézi le? Nekem egy BMW és egy Audi is egy autó a többi közül. Vannak jobban gyorsulók és vannak gyengébben gyorsulók, lassan hajtók és gyorsan hajtók.


#5. válaszoló: "Azért,mert sok BMWs hülye gyerek"

Pont hogy BMWsből látom a legkevesebb hülyét (vannak, de sokkal több szabálytalankodó van más autóval), de engem is sokszor szivattak már más márkájú autóval "közlekedő" hülyegyerekek (jelemzőn kisautósok, régi AstraF, Skoda Fábia, Corsa, stb).

Példát sokat tudok. Leírok kettőt. Astrával jártam Gyöngyös után kelet felé a 3ason, mentem 100al (a megengedett+10 százalék nálam a maximum), megelőztem egy fehér transportert aki egész addig 80al ment, előzés közben rálépett a gázra és mellettem gyorsult már 120-nál jártunk (ösztönönösen gyorsítottam) amikor döntenem kellett mi legyen, jött a kanyar, szerencsére elfogyott a szuflája, mert jött az emelkedő és épphogycsak be tudtam menni elé. De nem azért erőlködtem, mert bizonyítani akartam hanem mert be akartam fejezni az a rohadt előzést, mert jött a kanyar és mert megfordult a fejemben ha lassítok az a gyilkos (nevezzük nevén azt, aki más életére tör) is lassítani fog, hogy mögé se tudjak visszasorolni.

Még az előbbi előtt is megtörtént velem egy hasonló Kaposvár és Szigetvár között. Az erdős részen mentem 80, vagy 85el (sok arra a kanyar), egy egyenesben utólértem egy Corsát, aki 60al ment, még simán ki tudtam volna kerülni úgy ahogy haladtam 85el, de az is mellettem rágyorsított! A kanyar ott is közel volt, gyorsítottam 100ra és éppenhogycsak befértem elé a kanyar előtt (a kanyarban jött egy autó és az a moslék corsás ezt látta!). Hogy az autópályás hülyéket ne említsem, mikor tartós 130-al megyek (mehetek, mert megengedett), megelőzöm a suzukit vagy skodát, vagy más hasonszőrű autót, rágyorsít és utána megelőz és elhúz 140el, vagy gyorsabban, 2 km múlva meg látom hogy megint 110el araszol, megelőzöm a tartós 130ammal erre eljátssza ismét ugyanazt, míg meg nem unom és le nem hajtok a pihenőnél vagy a benzinkútra, kifújni magam, mert nem bírom az egysejtűeket.

Jó sztorik, mi?

"Sajna eléggé sok nagy arcú birka viselkedik így, a sleeperek körében meg elterjedőben van a szokás h. lealázzák az ilyeneket."

Kik azok a sleeperek? Ilyet még nem is hallottam. De biztos hogy pont olyan búzafejű hülyegyerekek, mint azok akiket le akarnak alázni. Ugyanúgy gyorshajtanak, száguldoznak és veszélyeztetik a többit, ezek szerint.


#7. válaszoló: Sok ilyet láttam már a pályán, minden variációban, Scenic az Audi ellen, Lada Skoda octavia ellen (???), és akkor konvolyoznak egymás seggében a belső sávban. Ez mire jó?

2013. márc. 16. 16:31
 12/20 anonim ***** válasza:
Mondom ezek mind bolondok és azon kívűl hogy balesetet okozhatnak csak pocsékolják a benzint ,a dízelt vagy a gázt attól függ ki mit tankol. :)
2013. márc. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ezt a gyökeret nemtudnátok megelőzni :-)

http://www.youtube.com/watch?v=gpAzXqIcWzc

2013. márc. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
hát azt a gyökeret egy életre el kéne tíltani avezetéstől
2013. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

5-ös vok .


Nekem is "sleeperem" van (értsd kívülről semmi xtra,csak a hatásfok/teljesítmény van növelve fék,futómű és végül a motor). Érdekes sosem büntettek meg ezzel a kocsival gyorshajtásért,szabálytalan előzésért,se semmi ilyesmiért.

A versenyzés szvsz. versenypályára való (Mint a bmw-s hülyegyerek a linkelt videón.Nem mondtom,hogy én nem nyomtam neki régebben...de sosem ilyen forgalomban,mindig úgy voltam vele ha felfordulok a saját hülyeségem miatt mást ne vigyek magammal). Azonkívül én is találkoztam az olyan idiótákkal akik akkor gyorsítanak amikor melléjük érsz...én ilyenkor kihasználom azt a plusz teljesítményt beelőzöm. Ha visszaelőz,hát tessék nyugodtan én nem fogok szívózni vele...nem állok le hülyékkel versenyezni ezen a téren,mert legyőznek a rutin miatt! :D

2013. márc. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Előző válaszoló: Köszönöm! Mindig tanul az ember újat. Most már tudom mi az a sleeper autó.

Azok akik úgy ganajkodnak, hogy akadályozzák az előzést megszegik a kreszt (biztos másban is):

34.-35. § Előzés, kikerülés

"(7) Lakott területen kívül a nagyméretű, valamint a lassan haladó jármű vezetőjének az úttest szélére húzódással és - a szükséghez képest - lassítással is elő kell segítenie azt, hogy járművét más jármű megelőzhesse."

Ha balesetet okoz akkor előveszik mind a megelőzöttet és a megelőzőt is gyorshajtásért utána ha komoly baleset történik akkor még a megelőzöttet (aki nem hagyta magát és versenyezni kezdett) elítélik és megy a böribe, csak az olyan ahhoz is hülye hogy ezt végig gondolja.

Ezért veszek majd az autóba valamilyen egyszerű kamerát mint az oroszok.

2013. márc. 17. 13:19
 17/20 anonim ***** válasza:

13 -vagyok


Itt vannak jó kis DashCam- ek:

[link]

2013. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ma reggel megelőztem egy kicsivel régebbi M jelű sportkipufogós BMW-t, elfogyó sávba bementem mellé szándékosan a 140lovas 2.0D motorjelöletlen (tehát sleeper, jól mondom?) DSG váltós kombi Golfommal. Bp, Tündérfürt u. vége, tipikusan le lehet nyomni a lassúakat. A BMW komolyan fogdta a kihívást, nyomta neki, erősebb is volt a motorja (hangból ítélve V6 benya), de az 1-2 és a 2-3 középkorias manuális váltás olyan lassan ment végbe az én autómhoz képest, hogy biza be tudtam menni elé. Természetesen tiszteletem (hiszen mégiscsak BMW) és a lesajnálás jeléül is megvillantottam a vészvillogómat, nem dudált, meg semmi folytatás nem volt amúgy. Igen, egy gyarló cégautós troll vagyok, legalább fél óra kellett mire a vigyor eltűnt a képemről. Jól indult a napom na.


Volt olyan esetem, hogy lámpa sárga és fék, mögöttem mejd nekem jön a bömös, a srác mellém gurul amint 2 sávos lesz az út és átdudálás után kérdőre von, hogy miért nem álltam meg, ésidézem "ha nem BMW akkor nem állok meg" ill. "majd legközelebb lehet, hogy jól összetöröm az autódat". Igen, hölgyek urak; így van, egy BMW olyan szupi, hogy nem az ő eleje törik meg, hanem egy (akkor még) Jetta hátulja. Igen főleg ez az eset óta sajnos szoktam általánosítani.


OFF: visszatérve a Golfhoz, autópályán aztán minden van, a kedvencem amikor tempomattal előzök, majd a delikvens mellé érve csak nem tudom megelőzni. Na ilyenkor szoktam 1 perc ráhagyást követően jó mélyre nyomni a gázt... ilyen hülyeséget viszont BMW/audi/egyéb komoly autós sosem tett még, h andalog hagy elmenni.

2014. jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Az biztos nem V6 volt, hanem sor6 és 150le 20i lehetett. De ez csak tipp. Az elég rosszul gyorsul, majdnem 10 sec körül, mert nehéz. A dízelek jobban gyorsulnak induláskor a benzineseknél, mert jóval nagyobb a nyomatékuk, de ha 100-ig gyorsultok, akkor már nem biztos, hogy bemész elé. Ezt még egy 100le régi dízel Peugeotot hajtva is meg tudtam csinálni, mert nyomatékos volt és könnyű. De lehet, hogy rendes volt, mert látta, hogy fogy a sáv és nem akarta, hogy nekimenj valaminek.

Velem egyszer egy suzukis akart így erősködni és láttam, hogy egyszerűen ha nem lassítok, akkor ő ott fog kimúlni, mert elfogyott a sáv és jött az árok, felengedtem a gázt, a végén lassítottam is, ő bevágott és elhúzott tovább gyorsítva. Mondtam magamban, most nem biztos, hogy érti a szerencsétlen, hogy miért is kell örülnie. Akkor már az Astrával voltam.

Most őszintén, az alapján írsz, semmiben nem különbözöl azoktól, akikre általánosítasz.

Ha Suzukiban, vagy egy Dízel VW-ben ülve akarsz az elfogyó sávból bevágni a másik elé, akkor te vagy a menő, de ha fordított esetben egy BMW-s teszi ezt, az egy bunkó. Elég beteg ez a világ.

2014. febr. 23. 23:02
 20/20 A kérdező kommentje:

A sleepernek utánaolvastam, elég sokat, eddig nem tudtam, mik azok, most meg már olvasott vagyok a témában.

Ott kezdődik a sleeper, hogy például vesznek egy Civicet, átalakítják a motort bivaly 320 lóerőre, de kívülről teljesen gyári marad, még a régi motor jelölés is ugyanaz.

Az nem sleeper, ha van egy hétköznapi 140-150 lóerős dízeled, vagy egy benzinesed +10% chiptuninggal, koppány dobbal és sportlégszűrővel.

Sleepert én is építhetnék, de mivel közlekedni akarok, nem az "országút harcosa hülyegyerek" lenni, ezért abból a pénzből inkább veszek egy gyári állapotú kényelmes autót, ami teljesen átlagosan megy.

2014. febr. 23. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!