Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogót fel lehet tuningolni?

Robogót fel lehet tuningolni?

Figyelt kérdés
Van egy Suzuki Sepia ZZ robogóm. Maximum 50-53 km/h -val megy. Valahogy fel lehetne tuningolni? Sokan mondták hogy a karburátort ki kellene pucolni, de én nem értek ehhez. A motor szerelő mennyit kérne ezért? Esetleg van valami ötletetek hogyan lehet 'fel tuningolni' egy kicsit? Minden segítség jól jön, előre is köszönöm a válaszokat.

2013. márc. 12. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Fel lehet, de ezt a típust nem érdemes. Inkább cserélj benne görgőt, és szíjat, ez a kettő tuti kopott már.
2013. márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2013. márc. 12. 20:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Hy!

Fel lehet tunningolni,nagyon sok mód van rá.Én személy szerint nem javaslom mert az a megbízhatóságra megy rá.Szóval mindent csak gyárinak szabad meghagyni.

Én nagyon sokat bívelődtem már motorokkal,és a tapasztalatom az ha nem nyúlsz bele,mármint csak gyári cucokkal vannak ezek akkor jó megbízható masinák amik nem fogyasztanak sokat,viszont nem is hűdegyors,de egy gyári géppel nyugodtan felülhEtsz és kimehetsz a határig :)

Karbi tisztítását leírom lépésről lépésre nagyjából.

Elsőnek lehúzgálod a csöveket(mindent jegyezz meg hogy mit honnan szedtél le meg ki)

A légszűrő tartóját tekerd ki mert csak úgy tudod könnyen lehúzni a karbiról(itt egy sima laposfejú csavart kell kitekerve-szorítóbilincs),megnézed mi van a karbi másik oldalán onnan is szétkapod ez vagy egy szorítóbilincs vagy egy 8-as csavar vagy inbusz.Na a karbit ilyenkor már csak a a gáz és a szívató tartja ott,ezt vagy csavarhúzóval kell kitekerni 2 csavart a tetején vagy az egész kitekerős(a szívató lehet hogy egybe lehet hogy külön van)

Elméletileg kiszabadítottad a karbidat,megfordítod 2 csavart kiveszed és már szét is szedted.

Amit kiveszel és még tisztitol az 2 db fúvóka,meg esetleg az úszót tartó tűszelepet is kiveszed,és az állítócsavarokat rugóstul.Na kezdődik a meló:Ha le van mohásodva akkor fogkefével és benzinnel vagy féktisztítóval adjál neki amíg szép tiszta nem lesz.

Én ezeket az alkatrészeket utoljára benzinbe áztatom és kompresszorral kifújom és úgy rakom össze mert egy homokszem is képes ártani a gépezetnek.Mindent szépen összeraktál és visszatetted a helyére akkor a levegő csavart kb 2-3 fordulattal kitekered ,az alapjáratot egy picit magasabbra tekered.Ha ezzel megvagy akkor elkezded a levegő csavart betekerni addig a holtpontig ahol hallod hogy megugrik az alapjárat(jobban fog pörögni),ha megtaláltad ezt a holtpontot akkor egy negyed kanyarral visszatekered a levegő csavart majd hozzá állítod az alapjárati csavarral az alapjáratot.

A légszűrőt is kimoshatod benzinben vagy alkoholban ha már karbit akarsz tisztítani.

És a gyertyát is időközönként illik cserélni.

[link]

Üdv!

2013. márc. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, megpróbálom úgy tisztítani a karbit ahogy leírtad.
2013. márc. 13. 15:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!