Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gilera DNA 2001 50ccm 70 ccm...

Gilera DNA 2001 50ccm 70 ccm van e valakinek, találkozott e már a leírt probémákkal?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!

Beteg Gilera Dna keresne megfelelő diagnosztikát! Hátha találkozott már valaki ezzel a hibával.

Gyári henger-karburátor párosításnál (50ccm - 17.5 karbi) hidegen könnyen, melegen nehezen indult. Lejtőn lefelé motorfékkel gurulás után a gázreakció késik, mintha leállítanám a gurulás idejére a robogót, csak nagyon nehezen, többszörös gáz ráncigálásra tér magához (ezt 70-es hengerrel is csinálja). A 70-es henger és sok apró dolog installálása-felújítása után "hozzáértő" szerelőtől elhozva 2 hét állás után nem indult már be sem, (1 hét után beindult, rá egy hétre már nem) azóta szegény a garázsban áll (2012 november).

Mivel nagyon szeretem ezt a robogót és a ráköltött alkatrészek - szerelési díjak (ha felsorolnám, 100-as zsebkendőt telesírnék) miatt amúgy sem lenne gazdaságos eladni, szeretném, ha tudna valaki okos tanáccsal szolgálni, vagy ha valaki találkozott hasonló problémával (DNA, Runner és jó pár robogó blokkja -elektronikája úgy tudom ugyanaz), azt nagyon megköszönném!



2013. márc. 8. 20:00
 1/2 waland ***** válasza:
Akkor kezdjük, bár ezek inkább tippek: a motorfékes gurulásnál valószínű megszívta magát benzinnel, vagy annyira lelassult, hogy beakadt a vario, és nem oldott ki. Nekem inkább az szokott lenni a baj, hogy annyira lelassul, hogy kiold, gurulásba jön, és mikor meghúzom kicsit a gázt, hogy megint legyen motorfék lefejelem a kormányt :). A második probléma az lehet, hogy mikor a szerelőd megszerelte, kipucolta a karbit, ami miatt megtört az automata szívató kábele, és ezért nem szívat. Nekem pont ugyanez a bajom, javaslat: próbáld úgy elindítani, hogy rengetegszer indítózol, sokat rugdosod, vagy indítósprét használsz. Ha így elindul, akkor jó eséllyel ki kell cserélni a szívatót. Mondjuk ha valaki tud jobbat, az most szóljon, mert most készülök manuális szívatót venni :).
2013. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 waland ***** válasza:
Most kapcsolok: 70-es henger :) na akkor az indítózás kizárva, sajnos marad a kitartó berugdosás.
2013. márc. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!