Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogóval (50cm3 helyett...

Robogóval (50cm3 helyett nagyobb) rendőri ellenőrzés tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Gondolkodom rajta hogy 100as robogót vegyek-e 50es papírral, azért raktam fel ezt a kérdést.

Mennyire nézi a rendőr hogy pl nem 50cm3-es a motorod?

Tapasztalatokat kérnék ide:


2013. márc. 5. 09:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mifelénk vannak motoros rendőrök, mindig röhögök rajtuk, mert az igazi motorosokkal tök rendesek, intenek a lámpánál, stb...

Aztán naponta látom őket, hogy rommá sz0patják az útszélén az ilyen "50-es" kismotort meg robogót, ha nincs rajta rendszám.

2013. márc. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha egyszer elkapnak akkor az annyiba fog kb fájni mintha levizsgáztál volna nagyobb kategóriára. Megéri kockáztatni?
2013. márc. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A gyárilag 50es Aeroxomat sokszor megállítják, pedig ténylegesen 50es!
2013. márc. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom nincs de ha már 50-es pappírral 100-ast akkor az már biztosítási csalás, és okirat hamisítás. Plusz pénz bírság, és 2 év eltiltás. Én is gondolkodtam ezeken de itt Budapesten nem kockáztatom meg.
2013. márc. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ilyen volt. Engem nem állítottak meg sosem. Jó, igaz itt 2 év alatt 1x találkoztam rendőri ellenőrzéssel. Csak intett, hogy mehetek, meg sem kellett állni.


Robogóknál jobb a helyzet. Eldugott helyen van minden szám, meg sok 125ös nem nagyobb mint pár 50-es. Már eladtam, most egy 650esre gyűjtök.

2013. márc. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

8éve szinte mindennaposan vezetek(autót). Ez alatt 3db rendőri ellenőrzésem volt. Lehet igazatok van, nem éri meg kockáztatni.

Hallottam olyat is hogy a rendőr bevitetheti a motort ellenőrzésre és akkor kiderül, hogy több a ló benne mint kellene..:)

2013. márc. 5. 10:47
 7/12 anonim ***** válasza:

"Eldugott helyen van minden szám, meg sok 125ös nem nagyobb mint pár 50-es."


20 méterről bármikor kiszúrom a 125-ös "50-es" robogót. Halál komolyan.


# 3/


Lehet nem nyócvannal kéne vele tépni, mikor 40 a megengedett SMKP-val :D

2013. márc. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 11:23


Halál komolyan én is. Sőt már hangról is. De egy átlag rendőr nem annyira jártas a témában. Esetleg, ha maga is motorozik akkor csak.

2013. márc. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

100as scarabeoval futárkodom, méretre teljesen ugyan az mint az 50ccm, hangja sem más. Ha nem nyélen közlekedsz vele hanem szabályosan akkor nem fognak bántani.

Igazoltattak már sokszor, nem is jutott eszükbe, hogy ez most nem 50ccm. Még a motoros rendőr sem kérdezte meg...


[link]


jó vételnek tűnik.

2013. márc. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen mert a Scarabeo olyan karcsú kis motor. Viszont én egy Yamaha Neos-t szeretnék. Valamiért nagyon megfogott a Neos. Az meg ugye nagyobb testű robogó. De sikerült lebeszélni. Nem veszek 50est. Köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 5. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!