Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell az új, gondozásmen...

Hogyan kell az új, gondozásmentes akkumulátort besavazni?

Figyelt kérdés

Egy négy Ah-s, 12V-os kis aksiról van szó, még teljesen új.

Adtak hozzá kis műanyag flakonba savat, kb. 5 db, egymáshoz ragasztott, de gondolom tudjátok miről van szó.

Mi ennek a helyes menete?


2009. szept. 12. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A savas flakonokat fejjel lefelé a nyitott akkumulátorba teszed,de nem kell szétszedni a flakonokat mert ahogy össze van ragasztva pont bele illik a cellanyílásokba- majd ezután egy határozott ütést mérsz rá.A kis flakonok száján vékony alufólia zár van, a cellák nyílásánál pedig kis hegyes műanyag tüskék, amelyek az ütés következtében kiszúrják az alufólia zárat.Ezután a sav belefolyik az akkuba. Nem kell közben kézzel tartani, nem dől el.Ezután rápattintod a mellékelt cellazáró tetőt és kész.Töltőárammal feltölteni nem kell, rögtön használható üzemkész.
2009. szept. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De úgy tudom, hogy miután belefolyt a sav, várni kell egy fél órát és csak utána kell rátenni a tetejét.
2009. szept. 12. 18:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát várhatsz ha gondolod, nekem ezt nem mondták nem is vártam, rögtön lezártam és jó lett.
2009. szept. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!