Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy motor elborul, és ugye...

Ha egy motor elborul, és ugye a blokkjára esik, akkor történhet vele valami?

Figyelt kérdés
Egyszerűen elborult a garázsban. Attól, hogy ráesik úgymond a blokk egyik oldalára a motor 200 kilós súlya, az tehet benne valamilyen kárt? Előre is köszönöm a választ! :)

#motor #borulás #elborul
2013. febr. 28. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kívülről nem látszódik rajta semmi, akkor nem igazán. A váltókar, esetleg ha van egy ekkora dögön berúgókar, az elgörbülhet, ha nagyon-nagyon szerencsétlenül borul a bal oldalára.
2013. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát látszódik, mert a deklije összekarcolódott és egy helyen eltört, de az csak a burkolat. Arra vagyok kíváncsi, hogy egy ilyen ütéstől/rázkódástól nem lehet semmi gond belül? Köszi a választ egyébként :)
2013. febr. 28. 16:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet,de kicsi az esélye. Esetleg elektronikának. De próbánál úgy is kiderül. Vagy a fater gépét sikerült elborítani?
2013. febr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát én nem tapasztaltam változást szerencsére, pedig utána mentem még vele vagy 40 km-t. Saját. Csak abból indultam ki, hogy ha az ember elesik, az sem marad következmények nélkül.
2013. febr. 28. 18:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ember viszont nem fémekből van összerakva.. :)

Ha elborul egy ember, akkor sincs nagy gond (ha tanyáltál már például biciklivel), legtöbb esetben egy horzsolás...

2013. febr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Főleg a rossz helyre folyó folyadékok okozhatnak gondot.

De ha benzin, motorolaj, fékfolyadék vagy hűtőfolyadék folyik mellé akkor azt gondolom elég hamar észrevetted volna, meg ezek súlyos gondot nem is okoznak(de azért nézd át hogy nem-e folyt itt-ott valami, aztán ha igen akkor töröld le szépen)

A legfontosabb pedig az aksi! Az abból kifolyó sav tud kellemetlenséget okozni. Szóval ellenőrizd.


Ha meg nem borult rá váltókarra, berúgókarra amik a blokk belsejébe vezethették volna az ütést akkor annyi rajta a sérülés amit kívülről látni.

2013. febr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én motorom már túlvan pár esésen, de a blokkja még akkor sem sérült, amikor mindent cserélni kellett, ami a jobb oldalán vagy elöl volt... A párom motorjával hasonló a helyzet, bár az kihagyta a nagyobb sebességű eséseket. Ha nem hülyén rakják össze a motort, akkor gondolom, eszükbe jut, hogy ne legyen annyira sérülékeny a blokk. Sosem hallottam még felborulás miatti blokksérülésről, ilyenkor képes letörni ez-az (főleg a lábtartó), törni az idom, de leginkább ennyi.
2013. febr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó okés, köszi a választ; ment mindenkinek a zöld pacsi. :))
2013. febr. 28. 20:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!