Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik kocsi fenntartása...

Melyik kocsi fenntartása kerül a legkevesebbe?

Figyelt kérdés
Tudtok mondani egy olyan típust, aminek a fenntartására nagyon keveset kell költeni? (Fogyasztás, súlyadó, biztosítás, stb... amiket általában fizetni kell.) A lényeg, hogy legyen elég 2 embernek heti 1 nagy bevásárlásra és alkalmanként a család meglátogatására. Ha lehet, esetleg saját tapasztalatokat, konkrét összegeket várnék. Köszi a válaszokat.
2009. szept. 3. 17:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
19,15 Azért ajánlom az Opelt mert nekem is volt Corsa is Astra is, nem fogyasztanak sokat, mivel a ccm nem nagy a biztosítás is a lehető legalacsonyabb (1000-1500) 1ár. Alkatrész ritkán kellett nem is volt drága. Egy olajszűrő 600Ft, gyertya/db is kb. 600. Futóműtől a motor alkatrészig semmi sem drágább mint más autóhoz, inkább olcsóbb. A nagyobb árkategóriában meg azért a kis dieselt ajánlom mert a kis fogyasztás kombinálja az alkatrészárakat (ez tapasztalat), ha motoralkatrészről van szó drágább de ritkábban kellenek. Egyéb meg hasonló árban van a benzinesekkel. Nekem ez bejött, konkrétan a Ford Fiesta.
2009. szept. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Daihatsu Charade 998ccm (diesel) fogyasztása:3-3,5L Ára kb:150-300eft Van 5ajtós és 3ajtós változatban.
2009. szept. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem egy Maruti 800 as van.Nagyon jó kis gép,keveset fogyaszt 4-5L/100 az átíratás sem kerül sokba.A biztosítás is olcsó meg a súlyadó.Alkatrészek se drágák és ha jót fogsz ki mint én akkor nem kell rá sokat költeni!!Nem a legújabb meg legmodernebb autó de célnak megfelel ja és ha a hátsó üléstámlát előretoljuk nagy rakodótért kapunk amibe sok TESCÓS szatyor fér bele XD.
2009. szept. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen Suzuki swift 1,3.

300ezer körül már kaphatsz egy megkímélt darabot.

Én 3 éve használom az enyémet (most 13 éves, 200ezer kilóméterrel), de a szükséges karbantartásokon kívül még nem kellett rá költeni. A kasznija nem rozsdásodik, mint az opeleké, fogyasztása 5,5-6 között van. A csomagtartója is elegendő (3 tagú család vagyunk:-)). Hátránya a könnyen törő kaszni.

2009. szept. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!