Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell meleg motornál...

Miért kell meleg motornál olajat cserélni?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasni,hogy így könnyebben kifolyik az olaj a motorból,na de ha pl 2 napja áll az autó,akkor már az összes olaj lecsöpögött az olajteknőbe,ami letudott,onnan pedig már csak kifolyik a leeresztőnyíláson keresztül.


Legutóbbi csere alkalmával leeresztettem az olajat,de feltölteni nem tudtam,mert nem érkezett meg az új olaj.


Másnap kíváncsiságból ismét kivettem a leeresztőcsavart,mielőtt feltöltöttem volna az új olajjal.


Meglepően sok folyt még ki még,decikben mérhető.


2013. jan. 30. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert a meleg olaj viszkozitása kisebb , magyarul jobban folyik, kevésbé sűrű, így kijön olyan helyekről is ahonnan egyébként nehezen vagy sehogy.


Az az olaj pedig ami másnap jött ki azt autóból az olajszűrőből származik, amiből sokkal lassabban folyik ki az olaj, viszont akár fél liter is lehet benne.

2013. jan. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De leállítani csak melegen lehet egy motort,tehát az olaj már minden helyről lecsöpögött a teknőbe két nap után.


Míg ha közvetlenül csere előtt járatom,akkor nem biztos,hogy lesz elég ideje újra lecsöpögni,így több fáradt olaj marad benne,mint két nap állás után.

2013. jan. 30. 00:43
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy magából a teknőből nem lenne képes kifolyni a sűrűbb olaj?
2013. jan. 30. 00:44
 4/5 szántóvető ***** válasza:
82%
az szép lenne ha a teknőből nem tudna kifolyni :)cserélheted hideg motornál is nyugodtan.Még mindig jobb ha te cseréled mintha elviszed szervizbe ahol lehet hogy csak a felét cserélik ki.Vagy rosszabb minőségűt raknak bele.
2013. jan. 30. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért is még mert a meleg olaj gyorsabban folyik és az esetleges "kosz" is könnyebben kijön.
2013. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!