Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom hogy a motorom...

Crx-es kérdése:

Honnan tudom hogy a motorom 12 vagy 6 boltos-e? (simson) tirisztoros de 6 voltos aksi van benne és sztem a 12 voltos lenne nem menne aksi nélkül. Mit nézzek meg a motoron hogy kiderítsem?

Figyelt kérdés

2013. jan. 29. 18:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ha 6 voltos rendszerre teszel fel 12voltot akkor kisütsz vele mindent.

Ha 12voltos rendszerre teszel fel 6voltos aksit akkor azzal neked nem hiszem hogy fog működni,vagy ha mégis akkor elég halovány módon fog pislákolni.

2013. jan. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"uuuuuu. inkább maradtál volna......"

10-es mi is a problémád?

2013. jan. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Problémám: 6 voltos aksi van a motorban. Ha 6 voltos a motor, a lámpánál 6 volt körüli feszültség lesz! Ha 12 voltos a motor akkor 12 volt lesz! Hiába 6 voltos az aksi a lámpa mindig működik minden simson-on ha van benne aksi ha nincs. Ha 12 voltos aksi lenne a motorban a válaszom ugyan az lett volna mint neked. De ha valaki azt se tudja hogy a saját motorja hány voltos, ezért megpróbáltam a lehető legegyértelműbb megoldást vázolni neki nem pedig a dekni alatt kutattatni vele az áramot. Nem akarlak én bántani csak látod mi van.
2013. jan. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha akksi van benne akkor a világítás az akkura van kötve tehát az akksiról jövő feszt fogod mérni, nem jó!
2013. jan. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 kgpassat ***** válasza:

A világítás nem akksiról megy.

A világításnak meg az akksinak semmi köze egymáshoz, lehet egyik 6, másik 12V-os.

2013. febr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

kgpassat

Azt mondod hogy szoktak olyat is hogy a gép 6vos de 12v aksit tesznek bele.Nos hát ez elég nagy butaság mert ha már rákötöd az aksit a gyújtás is innen kapja az anyagot ,a másik pedig az hogy állandóan kikell venni tölteni,sokszor lenne az hogy útközben leáll az egész mert kifogy az aksiból a nafta.

Szoktak csinálni hogy 6v átalakítják12-re de akkor a komplett generátor is cserélve van.

2013. febr. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!