Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől folyik el hirtelen a...

Mitől folyik el hirtelen a fékolaj?

Figyelt kérdés

Gyerekek a következő problémám akadt egy 2006-os Cadillac CTS-el.

Annyi volt a lényeg, hogy hazaértem, beugrottam a házba valamiért, ülök vissza a kocsiba erre nézem, hogy ellenállás nélkül puhán lehet nyomni a féket a padlóig. Gurultam picit előre, hát nincs is fék a kocsin. Számítógép azonnal jelezte, hogy csekkoljam az olajat, hát csekkoltam, a kocsi alatt meg is találtam az utolsó cseppig :S


Holnap már jön érte a tréler, de én nem értek annyira hozzá és szeretném tudni, hogy kb mekkora költségekkel számoljak most, meg egyáltalán ilyet mi okozhat :(


Az lett volna fasza, ha ez a pályán történik meg 130-nál...



2013. jan. 28. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Szétment egy fékcső, fékmunkahenger...

Helyileg az autó kb melyik része alatt volt a tócsa?

2013. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
úgy a motor közepénél kb... talán egy picit a bal első kerék felé húzva
2013. jan. 28. 19:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak tapasztalatot tudok írni, nem vagyok szakember. Nekem a főfékhenger ment tönkre az autómon, akkor fogyott a fékolaj. Persze más oka is lehet.
2013. jan. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyilván a szervízben úgy fogják megnézni, hogy beletöltenek egy kevés fékolajat a tartályba, és megnézik hol folyik ki. Ha a motor alatt volt, akkor lehet, hogy csak egy olajvezeték sérült meg. Azért ez mákos, hogy otthon történt.
2013. jan. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerencséd,hogy nem Kékestetőn volt dolgod...
2013. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Napkiraly ***** válasza:
basszus, 7 éves kocsi, a 20 éves kispolszkim nem csinált ilyet. Lehet kuplung is, gondolom az is hidraulikus
2013. jan. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kuplung nem lehet, mert váltani tudott, mondom kipróbáltam előre és hátramenetben is.. fék nincs, de váltani vált
2013. jan. 28. 20:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor a kerekek fékmunkahengerei kilőve.

Viszont a főfékhenger egy kicsit bal oldalt van többnyire. Szóval lehet az. Vagy valamelyik fékcső.

Mindenesetre ha ilyen gyorsan fojt el akkor nem csak egy kis szivárgás lesz. Szóval a szervizben elég hamar ki fog derülni hogy mi a hibás alkatrész.


Szerencséd hogy nem vészfékezés közben történt.

(jeltőn azért nem olyan vészes, motorfékkel simán le lehet lassítani az autót annyira hogy akár kézifékkel is finoman meg lehet állítani)

2013. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Napkiraly ***** válasza:
Főfőkhenger vagy abs vagy cső, de ez súlyos hiányosságra vall
2013. jan. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kétkörös rendszer egyszerre fosta el magát ?! Egyik körnek még működnie kellett volna ...(nem ment volna teljes padlóra )
2013. jan. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!