Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt olyosvalaki aki...

Van itt olyosvalaki aki tényleg ért a Mercedes azervizjelző működéséhez?

Figyelt kérdés

Pontosan miket néz az? Annyi mindent hallottam már róla de pontosan nincs leírva sehova. KM-állást csak? Vagy az időt is?? Esetleg indítások számát? De olyat is hallottam már hogy az olajat is nézi. Mi az igazság?

Mercedes C220D '98



2013. jan. 25. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
KM-óra állás, eltelt idő. Az olajat hogy "nézné" a rendszer, egy köpenyes német tudós lenne a csomagtartóban?
2013. jan. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát ilyet is hallattom már.. (viszkozitás szenzor stb.)
2013. jan. 26. 00:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért ne nézhetné az olajat. Sok autóban van már "olajmegkóstoló" :) Nem a viszkozitást méri, az tényleg labormérés, egyelőre, de a dielektromos állandójából tud következtetni az olaj elhasználtságára.

Azt nem tudom, hogy az adott kocsiban hogy van ez. De sok ilyen számítás az ECU által tárolt adatok alapján számítja ki a csere esedékességét, hidegindítások, hidegfutás, nagy terhelések stb. A Tatra pl. az elfogyasztott gázolaj mennyisége szerint írja elő az olajcserét. Az adott km-enként olajcseré valójában csak nagyon durva közelítés.

2013. jan. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, létezik ilyen műszer, csak '98ban még űrtechnika volt, az OM604 blokkon lévő Lucas ECU meg elég egyszerű,a Motronic 3-hoz lehet hasonlítani ilyen téren,ezért írtam. A '90es évek elején jelent meg, akkoriban nem volt divat a 6millió szenzor, még a Mercinél sem.


KM-óra állás, megtett KM, ennyi. :)


A Tatra-nál pedig a léghűtés miatt létfontosságú a megfelelő mennyiségű és minőségű olaj, ezért méri az elfogyasztott üzemanyagot is, de ott sem csak ez számít, számolják az üzemórát is. Mármint az újak, mert a régi 813-asokban nincs semmi ilyesmi. :)

2013. jan. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

de akkor mindig ugyanannyi km megtétele után jelezni, ami elvileg nem igaz :S

A neve is mutatja, FFS (Flexibily...)

2013. jan. 26. 15:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!