Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 18 évesen a2 motoros jogsi?

18 évesen a2 motoros jogsi?

Figyelt kérdés

úgy látom hogy most 2013-tól erre van lehetőségem egyenlőre.

ez azt jelenti hogy 35 kw-ig... de hány cc?


nem vagyok teljesen kezdő,párszor már mentem cross motorral,de nem tudom hogy az a 35 kw mennyire erős vagyis azt tudom hogy 45 lóerő,de kb mennyivel megy egy 35 kw-os honda ? ( sportmotor ) nem cross.


2013. jan. 21. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs köbcenti korlát, a tempó meg áttételezéstől függ, a legjobb, ha youtubeon megnézed az adott típusről készített top speed videót, mégjobb, ha esetlek a honlapról tájékozódsz. Súly-teljesítmény korlát isd van, de azt nem tudom.
2013. jan. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
„A2” kategória: oldalkocsi nélküli motorkerékpár, legalább 400 cm3 hengerűrtartalommal és legalább 25 kW motorteljesítménnyel.
2013. jan. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszadó te ezt a baromságot most találtad ki? Vagy honnan a fenéből vetted?


[link]

317. oldal.


Szóval ez:

"– olyan motorkerékpár, amelyek teljesítménye a 35 kW-ot, teljesítmény/

tömeg aránya pedig a 0,2 kW/kg-ot nem haladja meg, és amelyet nem

kétszer akkora teljesítményû jármûbõl alakítottak át"


Ennyi kikötés van. Ccm határ nincs.

Az " és amelyet nem

kétszer akkora teljesítményû jármûbõl alakítottak át" pedig arra vonatkozik hogy nem egy 70kw-nál nagoybb gépet fojtottak le.

Mert ugyebár ha hivatalosan le van fojtva a gép akkor a forgalmiba kerülhet kisebb teljesítmény. Ezért fut gond nélkül sok 600ccm-es(de még 1000-es ből is akad) az utakon ~20 kw-os papírokkal.

2013. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

# 3


OFF: Szóval, ha jól értem, elvileg egy 69 kW-s motort én lefojtok itthon, akkor azt vezethetem A2-vel? Széééép...

2013. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyjából igen.

Úgy tudom hogy kellenek tervek meg egyebek. Valamint szerintem "szakemberrel" kell csináltatni hogy hivatalosan el is fogadják.


De egyébként igen, egy megfelelően lefojtott 69kw-ps gépet vezethetsz A2-es jogsival :D

2013. jan. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!