Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóra hátsódob helyett...

Autóra hátsódob helyett tényleg nem lehet csak simán egy csövet felrani?

Figyelt kérdés

A helyzet, szeretném, hogy legyen egy kis hangja az autónak, csak úgy szolidan, normálisan.


Elvittem kipufogóshoz,hátsódobom helyett (csavaros illesztésnél szedték le és rakták fel az újat), feltették a leghangosabb sportdobot.

Hát kb. annyival lett hangosabb az autó,mint mikor egy egységet hangosítasz a hifiden, kb semennyit.

Viszont mikor még szerelték és az egész hátsódob rendszer az illesztésnél le volt szedve akkor volt olyan kis szolid hangja, amilyet szerettem volna.

Erre én kitaláltam, hogy akkor az új sportdob helyett legyen csak egy cső.

De ez nem jó a kipuf. szerint, szét akarja vágni az egész középdobot, amit én meg nem szeretnék, mivel ott már nincs csatlakozó, csak vágni lehet.


Az érdekelne, hogy hallotatok e már ilyen megoldásról. Köszi


2013. jan. 12. 11:22
 1/8 A kérdező kommentje:
* felrakni
2013. jan. 12. 11:23
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, láttad-e már a kipufogórendszert úgy egyben. Ha nem, mássz be az autó alá és nézd meg. Nem csak a hátsódob tompítja a hangot: szokott lenni középdob is, illetve ott van a katalizátor, ami - bár nem ez az elsődleges célja - a hanghullámokat is kicsit csillapítja.

Ha tehát felteszed a "jaó brutál" sportdobot, de semmi máshoz nem nyúlsz, nem sokkal lesz hangosabb az autó, mert van még azon kívül még bőven, ami csillapítja a hangot.

Nem szoktak olyan megoldást alkalmazni, amit te szeretnél: ha csak egy dob van, akkor az hátul szokott lenni. Ott van neki hely a padlólemez alatt, ott lehet elég nagy térfogatú csillapítókamrát kialakítani. Éppen ezért a kipufogós is azt szeretné, hogy a középdob essen ki a rendszerből. Ráadásul a gyári rögzítés is a szép, nagy dobhoz lett kitalálva, úgy állnak a tartóbakok, ahogy a dobnál kell. Nem biztos, hogy az ürs csövet is lehet vele rögzíteni, rögzítés nélkül meg hamar leesik.

Sőt, az is lehet, hogy a kipufogós tud valamit, amit te nem: mindenféle zajkibocsátási szabványokat. Értem én, hogy hátsó dob nélkül lenne "pommost f*sza" hangja az autónak, de bizony meg kell felelni néhány, a hangra vonatkozó szabványnak ahhoz, hogy az autót közúton lehessen használni. Ezt pedig egyetlen hátsó sportdobbal könnyebb elérni, mint a kis térfogatú középdobbal. Vagyis lehet, hogy az általad igényelt hangszínt csak egy szép, nagy hátsódobbal tudja úgy produkálni, hogy a szabványnak megfelelő hangnyomásszint is meglegyen.

2013. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

El lehet játszadozni a dologgal, hogy csak cső van fenn a végére meg teszel valami szép kipufogó véget, ami tulajdonképpen nem oszt nem szoroz csak optikai "tuning", ha nem túl hangos a rendőr nem nagyon fog foglalkozni vele.

Ha meg mégis rákérdez, azt mondod: "nem tudod mi van vele, már neked is feltűnt hogy hangosabb, most mész a szerelőhöz megnézetni..." alámászni biztos nem fog. Műszaki vizsgára meg visszarakod a gyári dobot.

A dolog kellemetlen, és drága része az lehet, hogy ha emiatt esetleg nem lesz meg a megfelelő fojtása a kipufogó rendszernek.

Az égéstermékek túl nagy kiáramlási sebességének következtében beéghetnek a szelepek, és esetleg nem fog tökéletesen működni, a katalizátor sem és károsodhat is.

Amúgy meg a kipugogós valószínű, hogy azért mondta amit mondott, mert, az ő szemszögéből nézve a dolgot, ha egy csövet teszel fel, akkor abból neki semmi pénze nincs, míg ha szét kaszabolja a dobodat abból már igen.

Ráadásul a végeredmény sacc/kb ugyanaz lenne mint a sima cső esetén, mert valószínű, hogy semmi mást nem csinálna mint "kiheréli" a dobot.

Az meg még azért is volna előnyös neki, mert abban reménykedik, ha a műszakin esetleg azt mondanák, hogy ez így nem jó, akkor a következő dobot is nála vennéd meg amivel le lehet műszakiztatni.

2013. jan. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha jó hangot akarsz akkor a leömlőtől a hátsó dobig ki kell cserélni 60-as csőre a rendszert, hátul pedig legyen csak az a sportdob amit felraktak arra azért szükség van, így érhetsz el kellemes hangot.
2013. jan. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valószínüleg azért nincs jó hangja az autódnak, mert nem jó autó, kis teljesítménnyel. Most teljesen feleslegesen ráköltöttél egy ilyen baromságra. Nem tudom mennyi pénzt. Inkább tankoltad volna bele, de fel nem fogom mi értelme, hogy egy kis teljesítményű autónak, brutál hangja legyen. Add el és vegyél egy nagyobb motorral szereltet, azzal nem lesz ilyen gondod. Nekem van egy nagyon szép Mercedes-em, nagyon szép mély hanggal. Az az igazán jó. De mindene gyári, nem mentem el kipufogóshoz, nem költöttem ilyen baromságra. Igaz a motor is nagyobb benne. Ehhez mérten minden. De szerintem nincs annál gázabb, mint mikor egy kicsi autónak brutál hangja van.. Meg nem tudom mi a jó ebben, én pl. az autót használni veszem. De lehet csak én vagyok túl primitív.
2013. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Apuci nem engedi, hogy nagyobb teljesítményű autót vegyek, mert félt. Mondjuk van benne valami ;)


Mellesleg ebből a civicből typer-t itthon jelenleg nem is lehet kapni normálisat,legalábbis használtautón nincs fent. Valóban kis teljesítményű (bár ez azért relatív), mert akit nem akarok beengedni a városban magam elé az nem fog bejönni, és egy böszme mercedest is simán ott szoktam hagyni szlalomban, mert én beférek oda, ahová ő a csónak kocsijával nem....


Mellesleg nem repedtfazék Honda hangot szeretnék, hanem csak egy kis brümmögést, ha nagyobb gázt adok, mert idegesít a nagy csend :)


Egyébként valószínűleg téged is lenéznek a Ferrarisok, meg a Nissan Skyline-osok, hogy csak egy Mercid van, minek arra egyáltalán alufelni, és kiröhögnek, ha eltolod neki. Szóval nem kell ilyen támadólag fellépni, főleg mert nem is a kérdésre válaszoltál.


Nálunk az autó a használat mellett családtag, lelke van, és képzeld nem csak a körmömre vagyok igényesm meg a bugyimra, hanem a kocsira is. Úgy gondolom, ha csak piciket nyúl hozzá az ember, pl picit leülteti, leveszi rendsztábla keretet, stb, nem lesz giccsparádé kinézete akkor sem, ha csak 130 Le az egész autó teljesítménye.


1-3 hozzászólóknak:


Kössz a tippet, vettem a fáradtságot, és nő létemre bemásztam a kocsi alá. Meglepődtem mert egész könnyen megtaláltam a katalizátort, leömlőt, középdobot :)


Valószínűleg a leömlőtől egész kipuf rendszer valóban túlzás lenne, szóval ezt hagyjuk. Viszont az eredeti hátsódob helyett csövezős technikáról is lemondtam a fenti kommentek miatt.


De megnéztem a középdobot. Alpaból a 2 szélén heggesztve van, így ha azt cserélik ki, nagyon nem lesz szétszabdalva. Sőt, ha csak felpróbáljuk a csövet, és nagyon hangos lenne, akkor egyből vissza is lehet alakítani, kb. nem is fog látszani semmi.


Nem egyszerű egy nőnek tuning terén hozzányúlni az autójához. Biztos vannak hajmeresztő ötleteim, de azért nem akarom, hogy mindennel azonnal megdumáljanak, csak mert nő vagyok.


Szóval kösszi annak, aki építő jelleggel tudott hozzászólni. :)

2013. jan. 12. 15:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Na, ugye, mondtam én, hogy alá kell mászni. Máris okosabb lettél, lett saját ötleted, nem úgy fogsz odaállítani, hogy a sok, hülye, nagyképű pasi át akar vágni téged. :-)
2013. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
;)
2013. jan. 12. 15:45

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!