Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudok a TZR 50-esre...

Hogyan tudok a TZR 50-esre folytást?

Figyelt kérdés

Az a lényeg hogy ugye megy 90-et a motor de amikor a rendőr felállítja a futópadra akkor ne tudjon többet menni 45-nél.

Valami gombos megoldás ami lekorlátozza vagy mivel lehessen megcsinálni ezt hogy csak addig mig a rendőr teszteli 45-t menjen max de utána ha akarom újra 90-et



2013. jan. 7. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos nem ilyen egyszerű...
2013. jan. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gyújtással lehet variálni, csak kell egy kapcsolható tiltás és tudni hogy legmagasabb sebességben mennyi az a fordulatszám aminél 45-öt megy.


Valószínűleg a gyári elektronikájában nincs ilyen lehetőség, de pl. utángyártott előgyújtás-szabályzónál be tudod programozni - igaz attól még nem kapcsolható. Mindenesetre elektromos módon célszerű próbálkozni, hiszen azt tudod megoldani kapcsolóval kényelmesen.

2013. jan. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kell valami programozható gyújtásvezérlő, amiben két programot lehet tárolni és lehet köztük váltani. Az egyik a "rendes" program, amivel száguld a TZR, a másik pedig olyan, ami alacsonyabb fordulaton leszabályoz, nem hagyja mondjuk 5-6.000 fölé pörögni a motort (vagy mit tudom én, mennyi, a lényeg, hogy utolsó fokozatban se legyen nagy a végsebesség). Így aztán ha jaszkarizni akarsz, mehet a motor, mint az őrült, ha pedig szabályosságra vágysz, azt is megkapod. Igaz, ennek az ára bőven több, mint amit bármilyen 50-es motorra érdemes rákölteni, de a hobbik már csak ilyenek.

Azt viszont nem tudom, hogy milyen "futópadra" gondoltál, mert tudtommal a rendőröknek nincs mobil fékpadjuk, amivel végsebességet tudnának mérni.

2013. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezekkel az 50-es motorokkal mindenki igy jár, a rendőrök is nagyon jól tudják, hogy nem 45-el megy, és nem hiszem, hogy vinnének a futópadra.
2013. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A rendőr sose fogja tesztelni "futópadon", de még próbapadon sem! Ha gyanú merül fel, akkor berendelnek az NKH.hoz, de ott teljesítményt is tudnak mérni, így semmit se ér a gyújtás tiltás...

:)


Kb. senki se foglalkozik a tuning 50-esekkel, de még az 50-esként használt 125-ösökkel sem! Ezért kellene a rendszámosítás...

2013. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

# 5


De még több hátránya lene, mint előnye... Ugye a sokezer Simson mindig itt lesz... Na, és te hogy reagálnál, amikor lakotterületen kívül 45-el pötyögne egy raklap robogós?:) Engem tuti szétb*szna az ideg... (Lehet téged nem.) Szóval nem csak jó lenne belőle.


Más: Nehogy azt hidd, a rendőrök nem tudják, hogy ezzel tudsz tépni... Tudják ők, csak azt is, ha betartanád a mopedes sebességkorlátozást feltartanád a forgalmat. A Simson is megy 60-at... Szvsz ezt egyáltalán nem nézik, csak a balesetezel, és bevizsgáltatják a mocidat. 125-ös már más tészta, azért basztatnak. De 2-3 év alatt sose szóltak érte, hogy többet megy a mocim. (Mentem egy úton barátnőmhöz, valószínűleg látták, hogy nem 50(azaz 45)-el, hanem, 55-60 között mentem, jöttem vissza, és akkor jutott eszembe, hogy ezek ismernek... Félrehívtak, de csak megnézte a papírjaimat. Szóval ezen ne parázz, és azért ne menj városban 90-el, még ha ötvenes géped is van. <- utóbbi csak jótanács.)

2013. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezt csak elektronikus folytással tudod elérni,most valahogy

[link] itt tudsz ilyet venni ha van.

Üdv!

2013. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

FoLYtás nincs, foJtás van!


#6: Réges-régen nekem az út szélén akarta széttépni az engedélyemet (igen, akkor még papírból volt) a rend éber őre, mert bemért a radarpisztolyával. Igaz akkor még más idők jártak...

2013. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem is értem, mi értelme van ennek a 45 km/h-s korlátozásnak, épp csak arra jó, hogy városban fenntartsa a forgalmat, mert egy 45-tel haladó robogót nem lehet normálisan megelőzni 50-nel. (még szerencse, hogy szinte senki sem megy 45-tel). De azzal nem értek egyet, hogy rendszám kéne, hisz egy robogóhoz is jogsi kell, éppen elég az szerintem, hogy valaki mehessen gyorsabban is, mint 45 km/h.
2013. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 8


Lehet, hogy ma is akad ilyen... (Én csak ezt képzel em reálisnak, és a személyes tapasztalat ezt mutatja.)

2013. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!