Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell az autót használni?

Hogyan kell az autót használni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tervezem, hogy leteszem a jogsit kocsira. Nem tudtok valami oktató videót amiben minden benne van az alapoktól? Pl. beindítás, váltás, elektronika használata stb. szóval minden az alapoktól kezdve.
2013. jan. 5. 20:08
 1/7 anonim válasza:
először is van egy 4 kerekű jármű, amit autónak hívnak. ( nem részletezem gondolom addig eljutottál, hogy ajtót kinyitod, beülsz,) . na ahogy beültél a megfelelő ( bal első ülésre ( kivéve ha angol az autód)) ott veled szemben olyan középmagasságban van egy kerék. ezt a kereket akármien meglepő kormánynak hívják. az mellet van egy lyuk, amibe pont beleillik( jobb esetben) az autód kulcsa. na szóval azt a kulcsot belerakod . az ülés mellet amin, ülsz van jobbra 1 felfele álló kar, amit váltónak neveznek. ezt a kart állítsd be úgy , hogy jobbra balra mozogjon és középpen legyen( remélem nem autómata váltós a kocsid) na miután ezt megtetted a kulcsot elfordítod jobbra ( az itt történő reakció a járműved üzemanyag típusától függ( bocs ezt nem tudtam jobban megfogalmazni)) tehát az autó berregő hangot kezd el adni majd( persze ha műszakilag rendben van... :P) eztuán lenyomod a kuplungot, majd az ülés melleti karocskát az autótól függően az 1 es szám ( gondolom ez megvan) felé tolod. majd gyenge gázt adsz és a kuplungot szép LASSAN felengeded!! és et így csinálod folyamatosan a sebességtől fügően. na véget ért a móka mára mert izomlázas lesz a kezem, én meg akkor lámpalázas leszek a barátnőm előtt!!! na hali. sok sikert a kocsikázáshoz!!
2013. jan. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pont azért fizeted a drága oktatót, hogy legyen aki megtanít mindezekre!
2013. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért az ülést sem árt beállítani és az öv is mindig kötelező. Baloldalon van a világítás, eltekered, helyzetjelző, majd még egyszer ez a tompított. Ha magad felé húzod a kart az a refi, lehet ellenkező irányban kell, van ilyen is. lefelé a kar, index balra, felfelé index jobbra. Másik oldalon ugyanilyen kar, az az ablaktörlő, magad felé húzva pedig spriccel az ablakmosó. Tehát bekötötted magad, kényelmesen ülsz, eléred a pedálokat, lábaddal kinyomod a kuplungot! egyesbe rakod eltekered a kulcsot, első a gyújtás, majd indítasz. Rárakod a világítást már járó motornál. Szépen lassan felengeded a kuplungot és amikor fog, gázt neki. Mondjuk javaslom, hogy pl egy parkolóban inkább elég csúsztatni /amikor felengeded a kuplungot, gáz nélkül is megindul az autó/. Elindulsz egyesben, kicsi gáz, majd gázpedál felenged, kuplung és rakod kettesbe, kuplung óvatosan felenged/nem leugrasz róla!/ és ismét adagolhatod a gázt. Lassítani lehet motorfékkel, amikor csak elveszed a gázt, fékkel értelemszerűen lassítasz, megállásnál kuplung és a fék egyszerre, lehet külön fékezni is, de akkor lefulladsz.. Na ennyi, majd még mások kiegészítik:)
2013. jan. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze azért van az oktató :P Igazából kinéztem magamnak egy Peugeot 406-ost, amit szeretnék megvenni és azon gyakorolni. A jogsihoz még kicsit gyűjtenem kell, meg a kresz vizsgától eléggé félek mivel a tanulás nem az erősségem (nem azért mert agyilag zokni vagyok, hanem azért mert rend szerint addig sem jutok el, hogy kinyissam a könyvet). Úgy tervezem, hogy megveszem a kocsit, megtanulom a kreszt és megtanulom az alapokat. Csak akkor megyek el egy oktatóhoz, ha a kreszt már kívülről fújom. Volt, hogy beiratkoztam egy weboldal készítő tanfolyamra (30 ezer volt), az első két órára el is mentem, de aztán úgy gondoltam, hogy a fa...om fogja ezt megtanulni (azóta persze már van saját weboldalam is, de a net segítségével tanultam meg).
2013. jan. 5. 21:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Először jogsit csináld meg és utána vegyél autót. De a legfontosabb hogy NE LEGYÉL LUSTA!!!!!!!!!!!!
2013. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy látom nem vagy tisztában az alapokkal:


-jogosítvány nélkül vezetni engedély nélküli vezetés szabálysértés címszó alatt lehet, 40ezres bírságért

- KRESZ-ből el kell menni tanfolyamra, aztán vizsgázni is, különben az oktatóautó közelébe sem jutsz, nem lehet megkerülni a tanfolyamon való részvételt sem

-az sem úgy megy hogy odamegyek az oktatóhoz oszt' mögbeszélem vele ho' vezetek, úgy indul hogy ellátogatsz egy autósiskolába és közlöd hogy jogsit szeretnél, ők indítanak KRESZ tanfolyamot, és ők szervezik a gyakorlati oktatást is

-kell egy elsősegélynyújtói tanfolyam is, vizsgával, ezt szintén az autósiskola intézi


Nem mellesleg nettó hülyeség az alapvető dolgokon kívül (elindulás-megállás-parkolás-egy íven megfordulás) mást is gyakorolni, ugyanis ha jogsi nélkül vezetve rögzülnek a rossz szokások (nem nézel tükörbe, egy kézzel fogod a kormányt, zebra előtt nem lassítasz, táblákat nem figyeled, rámész a záróvonalra), akkor jó eséllyel atom gyorsan meg fogsz bukni a forgalmi vizsgán, mert ezek azonnali bukást eredményeznek.

2013. jan. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

mr.flash


Az udvarban engem ugyan nem bírságol meg senki (max. anyám ha szétcseszem a kertet :) Amúgy nem tudom te mikor tetted le a jogsit és hol, de meglepődnél per autósiskolában pár 10 ezresért milyen könnyen tudsz szerezni. Persze engem ez nem izgat, mert nekem az a lényeg, hogy megtanuljam, nem pedig az, hogy legyen egy papírom amit egy hét múlva elvesznek mert részegen tóba hajtottam.

2013. jan. 5. 22:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!