Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Tigrába bele lehet...

Opel Tigrába bele lehet szerelni a lefújószelepet úgy, hogy mőködjön és ne kelljen nagyibb átalakítás? (1995.1.4 16V)

Figyelt kérdés
Az EGR szelep miatt kérdezem, meg van benne egy kis légkompresszor, mondom hátha aközé valahogy beiktatni, hogy működjön is.

#működés #Opel #szerelés #Tigra #Tigrába #lefújószelepet #nagyibb #átalakítás?
2013. jan. 5. 18:55
 1/6 Ricsi1984 válasza:

Én úgy tudom lefújószelepet csak turbódízelbe raknak.

Benzinesen szerintem nem lehet, légtömegmerő mit mér vagy ,hogy akkor, meg mit fúj le?

2013. jan. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Lefújószelepet csak turbómotorba lehet szerelni. Lehet benzines és dízel turbómotorba is, de csak benzinesen van értelme, a turbónál csak a hangja miatt szerelik be (meg azért, hogy a sok fotelmérnök tudja osztani az észt a dízelmotor stabilizált turbónyomásáról és a lelassuló turbináról). Az 1.4-es szívó Tigránál sajnos be kell érned a földig érő műszálas lökhárító mögé szerelt kamu intercoolerrel.
2013. jan. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

"Benzinesen szerintem nem lehet, légtömegmerő mit mér vagy"


Az ilyeneken mr.flash biztos jót derül egy sör mellett :)

2013. jan. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek! Akkor marad a morgós, harapós hang a sportkipuff mellett :))
2013. jan. 5. 23:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sejtem mire gondolt a kérdező !

Ne sértődj meg !

A hülyegyerekek szoktak betenni valami kütyüt (már láttam én is )ami váltáskor olyan hangot stimulál mintha egy túrbós motor lefujna ...

Biztos hallottatok ilyet :)

2013. jan. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudok egy ilyen kütyüt, sógorom is vett, turbo twistler a neve asszem, a kipuff-ba kell betenni s lehet állítani, milyen hangon fütyüljön, de biztos létezik olyan amilyet te is mondassz, mert annyi mindent kitalálnak, sőt, még olyan kürtöt is lehet kapni ma már, ami turbo hangot ad, hallottam már működés közben, csak a gyerek ott bukott le vele, hogy állandóan ugyanolyan hangon szól a kocsiba és kb 1200-as fordulatnál is lefújt a verda....:))
2013. jan. 6. 09:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!