Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi és új üzemanyag között...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Régi és új üzemanyag között van különbség?

Figyelt kérdés
Régivel akarok egy olyan autót beindítani ami már évek óta garázsban áll.
2013. jan. 4. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Az üzemanyag az állás során megváltozik, egyes alkotóelemei jobban, mások kevésbé párolognak. Meg lehet, hogy van, ami kémiai reakcióba lép, ezt pontosan nem tudom.

Az viszont tény, hogy a pár hónapja vagy még régebben álló üzemanyag már nem pontosan olyan, mint amit a kúton tankolsz. Valószínűleg beindul vele a motor, de lehet, hogy az oktánszáma kicsit kisebb a kelleténél vagy egyéb más tulajdonsába változik meg. A motort lehet vele ketyegtetni, de hosszú távon már nem lenne jó hozzá.

Viszont ez csak akkor igaz, ha kannában áll az üzemanyag. Ha arra gondolsz, hogy az évek óta garázsban álló autót a benne maradt benzinnel vagy gázolajjal szeretnéd indítani, akkor már nem ilyen egyszerű a helyzet. Az üzemanyagokból ugyanis hosszú távon különböző lerakódások válnak ki az üzemanyag-ellátó rendszerben, amit néha igen nehéz kitakarítani belőle. A benzin után gumiszerű vagy gyantás rettenet szokott maradni, amivel a szerves oldószerek is nehezen birkóznak meg, a gázolaj meg ülepedik, ebből adódóan meglepő helyen válnak ki belőle vízcseppek vagy egyéb szennyeződések, a téli gázolajból pedig néha a dermedésgátló szokott kicsapódni.

2013. jan. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja. Én 6-7 éve a szabadban rohadó Daciát indítottam be a tankban lévő benzinnel. Szépen ketyegett vele.
2013. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
tavasszal vettem egy 1974es pannónia p12-öt,15éves benzinnel mentem vele egy kört...
2013. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Maradandó károsodást okoz?
2013. jan. 7. 14:48
 5/9 A kérdező kommentje:
Mit értetek ketyegés alatt?
2013. jan. 7. 14:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt, hogy beindul vele az autó, szépen működik alapjáraton és a fordulatot is veszi. Erre jó a régi üzemanyag: ki lehet vele próbálni, hogy működik-e a motor. Viszont hosszú távon nem célszerű használni, mert lehet, hogy nem szereti a motor. Attól, hogy beindítod vele és meghallgatod, milyen a hangja, nem lesz baja, sőt, még 1-2 kört is elvisel az utcában. De ha mondjuk az oktánszámnövelő adalékok bomlottak el a benzinben, te meg nagy örömödben teszel vele egy 200 km-es túrát, ami alatt végig csörömpöl a motor a lecsökkent oktánszám miatt, akkor a végére lehet, hogy érdekesen fogják magukat érezni a motor egyes alkatrészei.
2013. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ketyegés alatt azt értettem, hogy szépen jár. Nem csörgött be a motor. Ha mégis becsörög, akkor állítasz a gyújtáson.
2013. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
akkor azt mondjatok hoyg ha tobb eves uzemanyaggal megyek 200 km-t akkor jobb ha adagolok hozza egy kis oktanszamnovelot, igy mar olyan mintha friss benzint ontene bele az ember?
2013. jan. 8. 14:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább friss benzint keverj hozzá. De elmegy így is.
2013. jan. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!