Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszakilag mennyire megbízható...

Műszakilag mennyire megbízható, vagy épp megbízhatatlanok a 146-os Alfa Romeok?

Figyelt kérdés

'99-es, 2000-es évjárat mondjuk.

Nekem külsőre tetszik nagyon és árban is elfogadható használtan.

Egy ilyenre gondolok mondjuk:


[link]


2013. jan. 3. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Az Alfák egyáltalán nem megbízhatóak, főleg 10 éves kor felett. Nekem GTV-m volt és hol az indexkapcsoló szart be hol a gyújtás rosszalkodott. Jellemzően főleg elektromos problémák jönnek elő.
2013. jan. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm tapasztalataira tudok támaszkodni: ő megvett egy kívülről szép, de leharcolt példányt - 3/4 évig folyamatosan költött rá, megesett hogy többet állt szerelőnél a gép, mint otthon. Aztán miután a nagyon szükséges részek ki lettek lakatolva, az elektromossága gatyába rázva megunta és eladta olcsóbban mint vette. Pedig nem keveset költött rá.


Persze lehet jobban is járni, a 145/146-ból nagyon meg kell nézni vásárláskor mit veszel, kispénzű fiatalok kedvelt járgányai és megesik hogy nem sok pénz/figyelem jut javításra. Viszont legalább sportos, így hajtják mintha muszáj lenne...

2013. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajna nem a gondtalan autózás megfelelő típusa ...
2013. jan. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 pagan ***** válasza:
ne vegyél ilyet,sok szopástól kíméled meg magad hidd el
2013. jan. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy meg vedd, sajna szép kocsik de egy nagy rakás kaki mind, 2 van a baráti társaságomban hadd ne jellemezzem őket.
2013. jan. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt osztálytársam (haverom) is vett egyet, 7hónapig volt nála, hibalista:


-kuplung széthullott 3darabra

-elektromos rendszer folyamatos parajelenségeket produkált az elöregedett kábelköteg miatt

-kettes-négyes henger gyűrűi megadták magukat

-4000-es fordulat fölött a gyújtás olyan volt mint a népmese (hol volt, hol nem volt)

-a végén elkezdte a legkülönbözőbb hibakódokat dobálni folyamatos checkengine mellett, valószínűleg a kábelköteg hazavágta az ECU-t is, amit már nem vártunk meg


És ez egy olyan autó volt amit ketten néztünk meg autószerelők, plusz egy srác az amore fórumról, és jónak tűnt.


A végeredmény majd egy év szopás, meg közel 300E bukó lett. Viszont kényelmes.

2013. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és egy beszélgetés még jár ide:

-te Kristóf, mit is mondtunk mikor alfát akartál?

-tudom,tudom, ha pénzért szoptam volna ennyit már milliomos lennék

2013. jan. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen olaszt szeretnél, akkor az 1999-2003 között gyártott Puntót tudom javasolni. Nekem is olyanom van, a megbízhatóságával nincs gond, és az enyém 1.2-es motorral 5 és fél litert fogyaszt.


Persze ha sportos autózásra vágysz, akkor nem javaslom az 1.2-es motort :D

2013. jan. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!