Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a6 2,5tdi vagy Bmw...

Kova 55 kérdése:

Audi a6 2,5tdi vagy Bmw 1,9tdi 320d Facelift?

Figyelt kérdés
[link]

2012. dec. 31. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
BMW-ből nincs 1.9 hanem 2.0, és én inkább a BMW-t választanám, mert az Audinak elég sz*rul sikerült ez a 2.5-ös motorja.
2012. dec. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi,de azért mert 2.5 ös azért sokkal többet is fogyaszt?
2012. dec. 31. 15:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem fogyaszt sokkal többet, de az egy szar motor lett, úgy zakatol mint vmi traktor, és sok gond van vele, akárcsak az ahhoz tartozó automataváltóval.
2012. dec. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
egyértelmű hogy audi... sokkal kevesebbet kell szervizelni, és egyáltalán nincs baj a 2.5 tdi motorral, sem az automata váltóval gyárilag, persze autója válogatja.. ha általánosságban beszélünk a két autóról akkor audi.. persze három audim van hívhattok elfogultnak, de nincsen velük problémám.. ha meg két bizonyos autóról beszélsz akkor az sok mindentől függ, hogy melyik a jobb..
2012. dec. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16:42 vagyok egyébként nagyon szép az az audi a linken :)
2012. dec. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy olvassátok a válaszomat, hogy nem vagyok szakértő, és egyik típusból sincs tapasztalatom, csak érdekel a téma, és figyelemmel szoktam követni ezeket a kérdéseket. Annyi a gondolatom, hogy az audi 2.5 tdi-t nem nagyon szokták dícsérni, tisztelet a kivételnek. Ezek alapján én utánnajárnék, hogy ez miért van.
2012. dec. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#4, már sorry, de még a VAG is elismerte, hogy probléma van a V6-os dieselek vezérműtengelyével. Faceliftnél módosított. Nem mondom, hogy alapvetően hibás lenne a konstrukció, de ha egyszer elcsúszik az olajcsere egy km-t is vagy nem a megfelelő olaj kerül bele, akár egy pillanatra is, azonnal széthullik. tehát, nagyon, de nagyon ikényes. Ez a kényesség+magyarország kombó vajon mit hozhat ki? Az autóalkatrész piacon slágertermék egy V6 TDI veztengely szett. Ennek ára 225 körül van, plusz bele is kell tenni, elejét lebontani, olajat, szűrőket cserélni. Ráadásul a turbo is hajlamos megfeküdni, marha fárasztó dolog kiszedni arról az elszabott helyről, ahol van. Azzal lehetne csak megfejelni a példányt, ha Multitronic lenne, mert az még egy 600 ezres kiadás, mire vége lesz. Legalábbis elnézve a futásteljesítményt, így a képekből ítélve. Viszont szerintem már ment annyit, hogy az elromlott adagolót kifizette valaki más.

A képen szerintem egy nagyon kérdéses állapotú autó van, aminek a veztengelye eladásra "le van csendesítve" valami xarral. Azt még megértem, hogy nem meri azt se kiírni, h 225 ezer km (amikor több is lehet benne) de az, hogy "normál" az állapot és "teljesen üzemképes" az nálam azt jelenti, hogy "ne csodálkozz! ennyiért mit vártál?"

Ez az autó olcsó. Ami ilyen évjáratban jó, az sokkal drágább. Sőt ezt a darabot még pofátlanul drágán is kínálja szvsz ahhoz képest, hogy mi.

Ráadásul az A6 ás a 3er BMW nem egy kategória, nemigen lehet a kettőt egymás alternatívásaként állítani.

2012. dec. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Félreértés ne essék, én is Audi párti vagyok, ha bármilyen más tipusról lett volna szó, az Audit mondom, de ez sz*r és kész :)

2012. dec. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Ezek szerint jól gondoltam, hogy gubancos a 2.5 tdi. Csak én nem akartam olyat írni, amiben nem vagyok legalább 99 %-ig biztos. De látom meglett a válasz az audira.
2012. dec. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ha már 2.5, akkor az 5 henger TDI! Igaz, azt ebbe az "új" A6-ba már nem rakták (gondolom) , de azok még megbízható 2.5TDI-k voltak..
2013. jan. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!