Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen DS mennyire használhat...

Citroen DS mennyire használható autó a mindennapokban? Fogyasztása?

Figyelt kérdés
Ismerősöm tulajdonában van egy szalonálapotú 1972-es végülis elég olcsón adná nekem és ezért érdekelne erről a kocsiról minden!
2012. dec. 29. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég speciális autó, hozzáértést és törődést igényel. Az interneten elég sok leírást találsz róla, csak bogarászni kell egy darabig. Viszont én egy ilyet nem használnék a "mindennapokban", ez egy ritkaság, meg kell becsülni. Ha tényleg szalonállapotú, akkor OT rendszámot neki. Csak megjegyzem, ez a típus az (egyik) álmom, de sajna nincs rá pénzem :(
2012. dec. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg szalonállapotú, 1972-e autóról van szó és nem érdeklődsz a veteránautók iránt, akkor a legjobb, ha kerítesz rá valami hozzáértő vevőt, aki rendes árat fizet érte, ezen pedig megosztoztok az ismerősöddel. A DS ugyanis keresett, értékes veteránautó. Már ha a szalonállapot nem az itthoni definíció szerinti, itt-ott ecsettel mázolt, Moszkvics-alkatrészekkel tarkított, kóválygó futóművű, de mindig fényesre (és karcosra) törölgetett, díszlecek alatt rozsdáló "nagypapaautót" jelenti.

A hétköznapokban akár lehetne is használni, mert egy igen kényelmes és - főleg a nagyobb motorokkal - fürge autóról van szó, de attól még nem célszerű befogni mindennapos szaladgálós autónak. Kár lenne a hidrós felfüggesztést a közútnak csúfolt borzalmakon szétcsapni (jó az alkatrészellátás, de nem annyira, hogy megérje) és az egyre nehezebben beszerezhető karosszériaelemeket áztatni a téli sós hólében. Na és az sem biztos, hogy a kulccsal karcolgató, ablakot benyomó, zárat eltörő, díszleceket lefeszegető jótét lelkek csak azért elkerülik majd az autót, mert veterán, illetve a 40 éves életkor meg fogja védeni az "aszittem, van még húsz centi" stílusú parkolózseniktől és "az előbb még nem vót ott semmi" címszó alatt elsőbbséget meg nem adó okostojásoktól. Márpedig a DS nem olyan, mint a régi Suzuki Swift, hogy egy tank benzin árából megveszel egy fél autóra való karosszériaelemet, aztán hétvégén, két sör között a szomszéd Sanyival kicserélitek őket.

2012. dec. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem a mindennapi rohangálós kocsi. Ha tényleg olyan szép állapotú, akkor érdemes az OT-n elgondolkodni, de a kérdésedből ítélve neked nem egy hobbiautó kell. Ha olyat akarsz olcsóból, akkor Swift, vagy régebbi Golf, Audi 80, de ezeknél (ahogy a DS-nél is) le kell nyelned a gyenge biztonságot.
2012. dec. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szalonállapot alatt azt értem, hogy az autót aktívan összesen 4 évig használták, 33.000 km van benne 2.0-es motor van benne, csak kb 25 éve felbakolva áll egy fűtött garázsban. A mostani gazdája szerint egy ócskavas, neki nemkell. Vigyem amilyen gyorsan csak tudom. Végülis nekem jó mert én odavagyok az ilyesmi veteránokért és láttam már ócskavasat, ez nem az!!
2012. dec. 30. 11:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Én az tuti ,hogy rohannék érte !!

Nem lennék kíváncsi a hablatyra :)))

2012. dec. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem titok: mennyi az az olcsó, amennyiért adná?
2013. jan. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
700ezer de már megvettem, a szerelő csak ámult-bámult mikor elvittem hozzá. Azt mondta, hogy léttezhetetlen hogy ilyen csoda még van, ilyen jó állapotút csak nagyon régen látott
2013. jan. 2. 22:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!