Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki segítene nekem Kressz-b...

Valaki segítene nekem Kressz-ben az elméletben? (FONTOS többi lent)

Figyelt kérdés
Nem értek már semmit sem pl a képeseket hogy ki mehet elöbb meg a rendöri karjelezéseket sem az oktató nagyon túl cifrázza már valaki segitene? elmagyarázna mindent? Január 7 vizsga
2012. dec. 20. 22:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Meg hogy párhuzamos közlekedés meg ezeket nem értem össze kevert már nagyon
2012. dec. 20. 23:01
 2/10 anonim ***** válasza:
Hogy itt mindent elmagyarázzunk, az túlzás, elég sok anyag, nem véletlen találták ki erre a célra a KRESZ-könyvet. De ha konkrétan nem értesz valami szabályt, törvényt, abban tudok segíteni.
2012. dec. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem hátrány, ha legalább helyesen letudnád írni, hogy milyen vizsgára mész.


Itt senki nem fog regényt írni, és elmagyarázni mindent.


Gugli a te barátod, de ennyire se vagy képes, akkor inkább ne is menj vezetni.


Sok sikert a vizsgához!


UI: Rendőrnél ha veled szemben, vagy háttal áll, akkor az piros jelzésnek minősül (lényegtelen, hogy mindkét kezét tartja, vagy leengedte). Ha az egyik keze a magasban van, akkor az a sárga jelzés. Ha oldalról látod a rendőrt, akkor az a zöld.

2012. dec. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kressz elmélet re megyek de az ilyen párhuzamos közlekedés ezt nem nagyon értem meg hogy kinek miko van elsöbbsége
2012. dec. 20. 23:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, veled szembe állva is jelezheti, hogy mehetsz balra, csak ilyenkor kanyarodásnál a rendőr előtt kell elmenni. Ha oldalvást áll, és úgy kanyarodsz balra, akkor pedig meg kell kerülnöd kanyarodás közben.
2012. dec. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Aha értem az a szar hogy az oktató elmondja de utána viccet is mond és öszekever mindenkit áhh
2012. dec. 20. 23:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Elsőbbség nem nehéz, csak egy-két szabályt kell megjegyezni.

Először is, a legtöbb helyzetben a képes feladatoknál is van elsődleges útvonal és alárendelt útvonal. Ezt jelezheti útburkolati jel vagy tábla, ekkor értelemszerűen akinek elsőbbségadás kötelező táblája van, az megy utoljára, akinek nincs táblája, az pedig elsőként.

A két fontos szabály a jobbkézszabály és a kanyarodási szabály. Ezek akkor érvényesek, ha egyenrangú útkereszteződésről van szó, tehát vagy senkinek nincs táblája, vagy mindenkinek van.

1. Ha valamelyik oldalról jön a másik jármű, akkor a jobb oldalról érkezőnek mindig elsőbbsége van veled szemben, ha lekanyarodik, ha egyenesen megy, akkor is. A balról érkezőkkel szemben viszont tiéd az elsőbbség.

2. Ha szemből jön a másik jármű, de keresztezi egymást az útvonalatok, akkor jön a kanyarodási szabály. Ilyenkor két eshetőség van:

- mindkét jármű ugyanarra a mellékútra kanyarodik, ilyenkor annak van elsőbbsége, aki kisebb ívben fordul be.

- az egyik jármű egyenesen megy, a másik vele szemből jön, és balra kanyarodik, az első jármű útvonalán keresztül. Ilyenkor pedig annak van elsőbbsége, aki egyenesen halad.

2012. dec. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%

Gaebrol, pont ezért ne akard a KRESZ-t három mondatba tömöríteni. Bődületes nagy tévedés amit írtál:

"Ha valamelyik oldalról jön a másik jármű, akkor a jobb oldalról érkezőnek mindig elsőbbsége van veled szemben, ha lekanyarodik, ha egyenesen megy, akkor is. A balról érkezőkkel szemben viszont tiéd az elsőbbség."


Akkor ezt most gondold át. Csak súgásképpen: a villamos is jármű.

2012. dec. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elsőbbség adási kötelezettséged van ha az autó szemből egyenesen halad át, vagy balra (neked balra) "kis ívben" kanyarodik+ a jobb kéz szabály. Egyenrangú útkereszteződésben,ahol semmilyen tábla nincs onnan ismered fel, minden jobbról jövő járműnek van elsőbbsége) Sajnos a villamost teljesen elfelejtettem (nem kellett még egyszer sem használnom) Remélem segíthettem.
2012. dec. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért nem bődületes nagy, csak a villamos elsőrendű helyzetét hagytam ki, de ezt leszámítva így van, nem?

Mentségemre legyen mondva, amerre én közlekedek, arra nincs villamos.

2012. dec. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!