Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Merci E-klass 290TD...

Van egy Merci E-klass 290TD avantgarde automata (w210 ) -esem! Hogy lehet az hogy a gyári adat szerint 0-100 11,5sec, de az enyém 8,5sec alatt gyorsul 100ra?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy CLK automata van, arra is gyári adatként 10-en valahányat írnak, de az enyémnek 7 mp is alig kell. Én se értem ezeket a gyári vackokat.
2012. dec. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy lehet, hogy ők nagyon sokszor megmérték, optimális körülmények között (sík, jó minőségű út, szélcsend, több irányból) és nekik ez jött ki. Neked meg más módszerekkel az.

Nem állítom, hogy tévedsz, ráadásul ismerve a Mercedes-t tudom, hogy nem állítanának olyan paramétert, amit nem teljesíteni minden egyes eladott autó, és inkább kevesebbet írnak ott, ahol a nagyon érték a kedvezőbb és fordítva, de azért érdemes még mérni párszor. Amúgy 300 Nm-t én is elegendőnek tartok ahhoz, hogy egy kb. 1540 kilós autót (gondolom az adatból, hogy tiéd limuzin, nem T-modell) egy átlagos váltón keresztül akár 9-9,5 alatt gyorsítson 100-ra. A 8,5 az már inkább fiction, mint science. De még az is lehet.

2012. dec. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem is van egy,

az van megadva neki,hogy 8 litert eszik százon,

de az enyémnek elég a 7 is,

2012. dec. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindig is sejtettem, hogy ezek jó autók, jobban is tetszik, mint a W124-es, mert szélesebb és nagyobb a nyomtáv, de miért kellett rohadósra csinálnia? áááááhhhh, nemértem.


#2

2012. dec. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a legtobb autonal igy van, nem csak a Mercinel.
2012. dec. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xyasdd ***** válasza:
lehet kiadtak többet is a 2.9 es motorbol egy erösebbet egy gyengébett és lehet véletlen a gyengébb adatait nézted és neked meg az erösebb van.
2015. szept. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!