Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a hibája a futóműnek?

Mi a hibája a futóműnek?

Figyelt kérdés

A következő problémával fordulnék segítségért!


BMW E30 (nagylámpás)


A problémát nem rég vettem észre,mikor felraktam egy ET0 felnit a BMW-re ami egy kicsit kilógott!


A probléma: Bal oldalon jobban kilóg a felni mint jobb oldalon... egyszóval mint ha nem egy nyomtávon haladna az autó! (a felni kilógásának semmi köze sincs a sztorihoz)!


Akármilyen egyforma felnit eddig feltettem rá és bal oldalon kijjebb volt a felni mint bal oldalon!

(a jelenlegi felnivel pl.: a bal oldalon kilóg 1cm-et a bal oldalon 0,3-0,4cm-et)!


Azt nem tudom ,hogy elöl is ilyen (nem vizsgáltam át,egyedül csak a hátsó futóműnél vettem észre)!


Mitől lehet ez? Hogy tudom orvosolni a problémát?


Összekarmoltam egy képet gyorsba értsétek miről is van szó(elnézést a silány minőségért):

[link]



2012. dec. 9. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Feltételezem használtan vetted az autót valami kereskedőtől. Nagy valószinüleg törve volt korábban, azért van ez a probléma. Karosszéria húzatóra kell tenni az autót, de lehet megoldja egy futóműves is. Vidd el futóműállitásra, vagy nézess alá egy szerelővel, aztán kiderül a hiba.
2012. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elvesztettem a fonalat hogy ez az eleje vagy a hátulja, de pl. össze volt törve és a lakatolás nem sikerült tökéletesre.
2012. dec. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát... jelek nem utalnak arra hogy törve volt egyáltalán! Semmi arra utaló jel (hézagok,tűzfal...)


Mindenképp megnézetem egy futóművessel! Köszönöm a segítségeket!


(Annyi mondtak még,hogy valószínű a szilentek vannak sz*rrá kopva)!

2012. dec. 9. 20:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne megnézni menet közben hátulról az autót. ha törve volt lehet 2elkiflisedett" az alváz és úszik az autó az úton. Ez akár életveszélyes is lehet, mivel vizes úton úgy megpördülsz vele hogy csak nézel. Ismerősöm ezért halt meg, mert a munkahelyi autója egyszer totálkáros volt... De ha szerencséd van csak el vannak kopva a szilentek. De ami egy hátsókerekes bmw-nél nincs kizárva az az hogy egy "drift mesteré" volt az autó és egy rosszul sikerül driftelésnél odacsapta valamihez a jobb hátsó kereket és ezért megvetemedhetett az egész felfüggesztés/futómű.
2012. dec. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát amint mondtam is ,törve nem volt a járgány mivel nincsenek erre utaló jelek! (sőt eldeformálódás max az üléshuzaton van) :D


Bár semmi sincs kizárva!


Mindenképp alánézetek egy hozzáértő mesterrel!

2012. dec. 9. 20:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Szilent, futóműállítás és valószínűleg jó lesz, nálam is volt ilyen probléma mikor megvettem, konkrétan a 4kerék négyfele állt és dőlt.


A tűzfalnak meg nem sok köze van a hátsó futóműhöz, ahhoz hogy ellenőrizd alá kell feküdni. :)

2012. dec. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
és te mire alapozod hogy nem volt törve egy ilyen ősöreg fosputtonynál, baszod?!
2012. dec. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az f*sza!


ez az őskori fosputtony tuti hogy nem volt törve mivel a legkisebb réseket is átvizsgáltuk és semmi arra utaló jel nem volt! Illetve szerető gazdája volt (a legelső tulajt ismerte és onnan tudni ,hogy nem volt törve)!

(Csak koccanásos balesete volt az autónak)!


mr.flash Márkatárs: Köszönöm a választ! Sokan ezt mondták,csak gondoltam még megkérdezem 101-edszerre is hogy beigazolódjon!

2012. dec. 9. 21:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!