Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szíveddel, vagy az eszeddel...

A szíveddel, vagy az eszeddel vennél autót?

Figyelt kérdés

Opel Corsa 1.2 16v (3 ajtós, 2004-es, 100e km alatt)

Mitsubishi Eclipse 2.0 GS 16v (1998-as, 170e km)


Te melyiket vennéd meg és miért? Meghatározó az Opel mellett a gazdaságosság, az Eclipse mellett pedig az, hogy a lehető leggyönyörűbb autó számomra a világon. A vásárlási keretem 1M Ft. Ha a szívemről van szó, akkor csak az Eclipse jöhet szóba, ha az eszemről, akkor a Corsa. Írjatok véleményt a megbízhatóságról is, hogy melyik a megbízhatóbb.



2012. dec. 3. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha az Eclipse fenntartása (nagyobb, drágább gumi kell rá, többet fogyaszt, drágább biztosítás és teljesítményadó, stb) anyagilag nem okoz gondot akkor én a szívemre hallgatnék és azt venném.
2012. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az előbbi lehet gyengébb, amúgy mindkettővel az utóbbit.
2012. dec. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A szívem és az ESZEM miatt is az Eclipse-t venném. Ugyanis egy 1.2.-es fosért egészen egyszerüen NEM adnék ki pénzt. Az nyugdíjasoknak való piacra menni télen, nyáron pedig bicikli, vagy babetta!
2012. dec. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*Mármint az előbbi autó lehet gyengébb.
2012. dec. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A szíveddel nőt válasszál (esetleg férfit :)), az autóvásárlásnál hallgass az eszedre! A Corsa választásával valószínűleg sok-sok problémától kíméled meg magad.
2012. dec. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Tehát fenttartási költségek léteznek. De ami még kételyt ébreszt, hogy ot van 6 év korkülönbség. Nos 26 vagyok... nem akarok gyorshajtani, nincs igazából szükségem a teljesítményre, de mióta láttam nagy szerelmemmé vált az eclipse a vonalai miatt. Valamint ott van adott esetben 100e km-el több a régebbi autóban. Ez vajon a megbízhatóságon ront? Az rendben van, hogy egy 2 literes motornak nagyobb az élettartama. Mellesleg hosszas nézelődés után nincs olyan nagy különbség alkatrész árban.


Nem tudom, hogy az idősebb, valószínűleg meg-meg taposott autó olyan kategóriába esik e, amire az ember csak költ.

2012. dec. 3. 19:26
 7/14 A kérdező kommentje:
Anyagi vonzata annyi a dolognak, hogy van 1M ft-om rá. Ebből meg kell ússzam a vételárat, az átírást, valamint a kötelező (vételi) szervizeket (olajcsere, vezérlés csere). Tehát ez a max. Ha jobb helyzetben lennék, nem is gondolkoznék rajta, mert egyszerűen hobbi autónak szereznék be egy eclipse-t. Csak azt viszont nem tudom megtenni. Általános, napi használatra kell autót vennem. Csakhogy itt lép be a fő kérdés! A zsebem barátja legyek, vagy királyként érezzem magam minden autóban töltött percben?
2012. dec. 3. 19:30
 8/14 anonim ***** válasza:

ha ezen töprengsz, sosem lesz autód.. érdekes, nő esetében nem vagyunk finnyásak, hogy ki használta, no és hogy'?


az Eclipse a nyerő...borzasztó, ha egy kis fostelicskában nincs erő..az Eclipsben már valami mocorog... én csak automata kocsival járok, abban van erő, ha intenek csak odalépek, és mint a szél...a Corsa az tuti bukta...

2012. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

azt elfelejtettem: légy király! baromi jó érzés!

mindennek van ára, ráadásul egyszer élünk.. legalább lesz mit mesélned öregkorodban a kocsmában...

2012. dec. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Óó hóó mit látnak szemeim. :D Épp most nézegettem az eclipseket, nekem is nagy kedvencem. Csak nem egy szép metálzöld eclipse? :)) Énis nézegetem az autóspiacot, ha megvetted és vezeted már kérlek, de télleg szólj milyen érzés vezetni, megérte-e. Mert ha nagy leszek én is eclipset fogok vezetni :D 18/F
2012. dec. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!