Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelezhetem-e a szervízt,...

Puskás ember kérdése:

Kötelezhetem-e a szervízt, hogy javítsa meg díjmentesen az autómat, ha az előzetes javítás során egy nem hibás alkatrészt cseréltek ki?

Figyelt kérdés
Elvittem szervízbe a kocsim, mert csepegett a váltóolaja, ott kicserélték a féltengely szimmeringet, de rá pár napra ismét ugyanúgy csepegett, mint addig. Szóval lényegében olyasmiért vettek el tőlem pénzt, ami nem is volt hibás. Az összeg ~ 20.000 Ft + az idő és az energia (a nagy semmire) Aki tud, nyugodtan adhat információt, mi a teendő ilyen esetben. Köszönöm!

2012. nov. 24. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, csak ők azt fogják mondani, hogy az sem volt jó, cserélni kellett. Csak erőteljes fellépés esetén tudsz célt érni náluk. Értenek a kimagyarázkodáshoz. SAJNOS!
2012. nov. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

HA ennyi idő alatt meghalt az új szimering akkor ott lesz valami probléma, amitől tönkrement. Mondjuk egy deformálódott féltengely, vagy egy sorja rajta.


Első körben ezt kéne kideríteni, mert nem szoktak csak úgy eldurrogni.


Egyébként ha kaptál számlát akkor meg lehet próbálni, de ők is ezt fogják mondani amit én, mástól ment tönkre, a javítással nem volt probléma.

2012. nov. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Simán határozottan verd ki a balhét !

Nem fognak 20 ezren "elcsúszni " ha igen akkor nézesd meg egy másik szervízben ,csináltass egy hibafelmérést és sétálj vissza ! (még nagyobb hanggal )

2012. nov. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, időközben visszavittem a kocsit, és megtalálak egy másik pontot, ahonnan már a motorolaj folyt. Mikor mondtam nekik, hogy akkor az előző javítás az miért volt fontos, arra azt válaszolták, hogy onnan is folyt... azt mindenképp cserélni kellett. Na mindegy, az új hiba kiküszöbölése további 24.000 Ft-omba került, úgy, hogy az előző szerelés munkadíját beleszámították. Egyébként másodszor meg a főtengely szimmeringet cserélték ki, ami elvileg nem kis munka . Ha ezek után is csepeg, akkor nem tudok mit tenni, időnként utántöltöm.
2012. nov. 27. 17:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor teljesen korrekt hozzáállásuk van, a főtengelyszimmering-cseréhez szét kell húzni a blokkot, tényleg nem kis meló.
2012. nov. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Örülök a megoldásnak ..
2012. nov. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!