Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Esélyes lehet a termosztát...

Esélyes lehet a termosztát cseréje?

Figyelt kérdés
Opel F Astra az ilyen hidegebb időben max.90 fokra melegíti a hűtőfolyadékot.De többnyire inkább alatta van menet közben olyan 87-88 fok körül.Éppen ezért nem is nagyon hajtom.

2012. nov. 21. 09:09
 1/9 gomzoli ***** válasza:
100%

Milyen motor? Benzin, vagy diesel? Mennyi idő alatt éri el azt a hőmérsékletet?

Nekem (ill. az autómnak...) már volt rossz termosztátom, a hőfokmutató el se mozdult szinte a minimumtól (alaphelyzetben maradt). Kellett negyed óra, vagy 15 kilométer, míg a fűtés úgy-ahogy langyosat lehellt.

2012. nov. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1.4 benzin,reggelente kb.15 km-t megyek egyszerre,ebből pár km városban.Fűtés az viszonylag hamar lesz,de a hűtőfolyadék az valahogy nem tetszik hogy nem megy kicsit sem 90 fok fölé.Tudom hogy hidegebb időben ez lassabban történik,de akkor is gyanús.Persze így több a fogyasztás ami amúgysem kevés :D Egy hete egyszerre mentem vele reggel 100 km-t,de akkor is alig érte el a 90 fokot.Kartonpapírt tettem be a hűtő elé,de nem ezt szeretném végleges megoldásnak.
2012. nov. 21. 09:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

90c fokon, tehát középen kell állnia a mutatónak. Egy benzines autó esetében legfeljebb 7-8km alatt még télen is. (dízeles: 10km)

Egy Opelhez 3-4000ft-ért már lehet kapni jó minőségű termosztátot. Gyerekjáték kicserélni, le kell légteleníteni a rendszert és kész.

Ne sokáig halogasd a cserét mert ez így motorkoptató használat és túlfogyasztással is jár.

2012. nov. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az történik a termosztáttal, hogy nem zár tökéletesen ezért a menetszél miatt visszahűl... A lényeg, hogy csere!
2012. nov. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A kérdést is azért tettem fel,mert melegszik ugyan a hűtőfolyadék,de nem annyira amennyire szükséges.A termosztát cseréről meg annyit hogy még nem láttam,de amikor egyszer cseréltettem benne(4 éve nyáron)akkor azt mondta az akkori szerelő hogy kicsit macerás kicserélni.De ez nem tart vissza attól hogy újra kicseréltessem.A jó cél érdekében mindent :)
2012. nov. 21. 09:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Minimális kézügyességgel simán ki lehet cserélni. A WAHLER gyártmányú termosztát (gyári minőség) 2710ft az autódhoz.
2012. nov. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót,én is éppen azt néztem hogy ennyibe kerülne.De már intézkedtem is az ügy érdekében.Lesz itt még más is ami cserére szorul azt hiszem.Aztán olyan autóm lesz hogy csuda :D
2012. nov. 21. 10:47
 8/9 anonim ***** válasza:
:)
2012. nov. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Üdv


nem értek hozzá ,de a mi astranknal is volt hasonlo gond ,hogy nem érte el az üzemi fogok és téllen nem tudtunk füteni és nem csak termosztátott hanem ha jol emlékszem fütö radiátort is kellet a kocsiban cserélni ,jobb ha azt is megnezed h nem-e ereszt vagy cseppeg mert az is rátehet a dologra. :)

2013. jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!