Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tompított fényszóróval mennyi...

Tompított fényszóróval mennyi ideig bírja az akksi?

Figyelt kérdés

Még eddig nem fordult elő hogy lemerült volna.. Néha pl. horgászásnál sötétben kell egy kis világítás és fel szoktam kapcsolni de nem hosszú ideig, és eddig még nem maradtam ott :D Ha előtte egy óra az út-tehát úgy veszem hogy a generátor töltötte- akkor mennyi ideig bírja az akksija? Nem tudom számít-e valamit, de egy 94-es corsa... És ha mondjuk le van már majdnem merülve, de sikerül beindítani, akkor a generátor mennyi idő alatt tölti fel?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. nov. 12. 19:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Az akksi azt hiszem 9-10 hónapos, a márkáját sajnos nem tudom.
2012. nov. 12. 19:43
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ hány Ah-s
2012. nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy LED-es fejlámpát, max1-2ezer Ft világít kb 24órát, és a kocsi is beindul.
2012. nov. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Számold ki!

Egy fényszóró 60W, a 4 helyzetjelző 20, rendszámtábla, műszerfal, egyéb világítás még mondjuk 10, az összesen 150W.

Ami 12Volttal számítva 12,5 Amper.

Ha 44Ah-s az akkud, és mondjuk egy órát használnád a világítást, kb a tárolt energia 30%-át használnád fel.

A kocsi ilyenkor még beindulna. A generátor töltőárama függ a fordulatszámtól is, és attól, hogy az akku mennyit vesz fel.

Ha van akkutöltőd, próbáld ki otthon.

Kapcsold fel a világítást, és egy óra múlva próbáld meg beindítani a kocsit. Ha sikerül, akkor +fél vagy +1 óra múlva is. Ha nem, jöhet a töltő.

2012. nov. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy hány Ah-s az akkud, és utána számold ki. A tompított fények 55W-sek, ehhez jön még négy helyzetjelző, ami összesen 20W. Tehát összességében 130W teljesítményt igényel a világítás. Mivel 12V-s az autó elektromos rendszere, kb. 10,8A áramerősségre lesz szükség ehhez a teljesítményhez. Ha pl. 45 Ah-s az akkud (sanszos, ha Corsa-d van), akkor kb. 4 órán keresztül fogja tudni táplálni a lámpákat árammal. Persze ha jól fel van töltve. És nyilván 4 óra elmúltával már nem lesz elég kraft az akkuban ahhoz, beindítsd a motort.
2012. nov. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak igaza van, érdemesebb inkább 150 Watt-tal számolni.
2012. nov. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen 150-nel kell inkább, mert a rendszámtábla világítás +10W meg a műszerfal is van vagy 10
2012. nov. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A hőmérséklet a legfontosabb.

Egy nyári estén lehet hogy kibír 4 órát is,de ez télen szerintem még az 1 órát sem éri el...

2012. nov. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ne nagyon erőltesd a tompítottat sokáig, mert hamar mélykisütöd vele az akkut, max helyzetjelzőt használj ha fény kell, gondolj bele 2x55W terheli az akkut, 55Ah a kapacitása azaz 10 A-t vesz fel ez az egész, még ha vadi új az akkud akkor is 1,5 óra alatt 60%-ra meríted ami bőven mélykisütésnek számít.


Azt meg véletlen se várd meg míg olyan lesz h alig indítja be, ugyanis az akkuban elektrokémiai folyamatok vannak, álltában is merül, és minél jobban le van szívva annál hamarabb purcan ki álltában is, arra nem gondoltál h venni kéne egy akkutöltőt, aztán regeneráló töltésre tenni időnként? Pláne ilyen hidegben, mert egyik reggel csak tologathatod a kocsidat.

Vízszint ellenőriz, utántölt aztán addig töltsd míg a töltőáram le nem esik a névleges kapacitás 0,01x-ére, 55 Ah- nál kb 0,6A-ra. Egyébként órák alatt tölti fel rendesen, ha automata töltőt veszel akkor nem kell ellenőrizni, magától visszaveszi az áramot ahogy regenerálódik az akku.

2012. nov. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!