Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson, Vagy esetleg valami...

Simson, Vagy esetleg valami más, Ti mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Motort szeretnék venni magamnak, tetszene nagyon egy simson, kicsi tuningal, vagy egy robogó, vagy esetleg még egy kis seggrakéta is, legutolsó esetben (sportmotor).

de ha tuningolni akarom melyikkel járok jobban a 3 közül ? és kevés pénzböl melyiknél lehet nagyobb a hatás ?


2012. nov. 5. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ember! Egylapon említed a motort a robogóval?

Mindegy,csak jólmenjen?

2012. nov. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

Simson tuning az maradjon meg annak aki amúgyis nagy kókler barkácsban

Egy robogó mindjárt másabb, azonnal beindul télen nyáron, nincs olyan hogy annyira kell rúgni hogy letörjön a berúgó, mert hallottam ilyenről :)

Sportmotor tuningot illetően, kapni 1-2. tulajtól olyat amin a kipufogó kivan cserélve, sportdobra, légszűrő se gyári stb


A robogó olcsó, de nem minősül motornak, tehát neked nagymotor kéne hogy át tudd érezni mi az a repesztés, de először képezd magad kisebb motorral másképp meghalsz :D


Nincskevés fizetés, csak tudni kell beosztani, ha nagymotorod lesz és kevés pénzed, akkor sajna félre kell tenned néha

2012. nov. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát elmondanám hogy sokkal biztonságosabb /még egy kezdőnek is/ egy nagymotor,mint egy kiskerekű turmixgép.

Pláne ezeken a jó kis hullámvasút Magyar utakon...

2012. nov. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fogadj el egy jó tanácsot!

Csak gyárit vegyél és használj!

Kis segédmotorokat ha már tunningolod azzal csak az élettartamát rövídíted meg és sokszor lessz olyan is hogy útszéli szervizelés.

Én a simsonokat ajánlom de csak azt ameliyk kevés kilóméterrel van és gyári alkatrészekkel.Esetleg még a fiatalabb városi tirisztoros 4 váltós gépeket ajánlanám.

Ha esetleg egy picit akarsz t5unningolni és olcsón akkor max sportkipufogó és fullszintetikus olaj használata,meg variálhatod az áttételt hogy gyorsabb vagy erősebb legyen a fogaskerekeknél.

Amire figyelj vásárláskor:Gumik állapota,könnyen induljon,tirisztoros gyújtás,4 váltó,ha beindul akkor szép egyenletes hangja legyen,ne csörögjön ne zörögjön ne adjon ki fémes surlodó,cirippelő,csattogó hangot.

Esetleg modernebb mocikat is érdemes nézegetni mint pl aprilia rs 50,suzuki rg,gilera r1,gilera runner az tunning nélkül is jól megy és nagyon kényelmes.

Ha kétüteműt akarsz venni akkor vízhűtéseset érdemesebb venni mert azok alapvetően gyorsabbak,ha négyüteműt nézel az is jó választás,picit lomhább de viszont jóval kevesebbet fogyasztanak.

Amikhez jobban kapsz alkatrészt azok a yamahák,gilera,simsonhoz rengeteg ocsó alkatrész van ami egyenlő egy rakás ...rral az eredeti bontott alkatrészek sokkal jobb mínőségűek mint az utángyártottak,de ettől fügetlenül simóból is lehet nagyon jó mocit csinálni.

A simson egy másabb feelingje van mint a többi segrakétának,érdmes azzal kezdeni mert könnyen tudsz alkatrészt szerezni,megtanulhatsz szerelni is rajta,de ha gyárit veszel akkor sok dolgod nem lessz vele.

2012. nov. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

neharagudjatok de miért kell lenéznetek a robogósóat meg a kismotorosokat?Mindenkinek el kell kezdeni valahogy,én is évekig robogón ültem ,egy nyár alatt csak 6000km -ert tettem bele,arra tökéletes volt hogy elkezdjem.Most már nagymotorom van Így utólag azt kell hogy mondjam vettem volna simsont mint egy yamaha bws-st,vagy inkább egy gilera runnert.

És mégvalami:Így nagymotoron sokszor kijönnek elém pedig néha még a mellény is rajtam van hogy észrevegyenek a parasztok és gyorsan se mindig szoktam hajtani.

A lényeg az hogy a turmixgépeseket sem szabad lenézni az út szélén!!!

2012. nov. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Simson olcsón tudod tuningolni olcsók hozzá az alkatrészek is. nekem is van egy simson s50b apukámé volt még gyerek korában vidéken laktak és 1-éve kiszedtem onnan felújítottam ugye a motort nem kellet megvennem az alkatrészek festékekkel együtt 35680 forintot költöttem rá most a télen szeretném hatvan köbcentisre fúratni és átalakítani.
2012. nov. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha gondolod írj egy emailcímet az én emailomra adamferenc3@citromail.hu és küldök róla képeket esetleg ha tudok segítek is neked.
2012. nov. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!