Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor adjam ki a törzskönyvet...

Mikor adjam ki a törzskönyvet a kezemből?

Figyelt kérdés
Autómat bevittem egy kereskedésbe bizományos értékesítésre. Van rá vevő, most folyik a hitelbírálata. Ha megfelel, azt mondta a kereskedő, hogy átírás után 1-2 munkanap alatt fogok hozzájutni a pénzemhez. Nekem ki kell adnom mindent a kezemből(kulcsok, kocsi, törzskönyv, forgalmi) és miután a kereskedő megkapta a banktól az autó árát, leveszi a jutalékát és csak ezek után fogom megkapni a részemet ő általa. Jogszerű ez így?? Mit tudok tenni??

2012. okt. 28. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Csak akkor add ki a kezedből a pappírokat amikor kezeben lessz a pénz.

Amit tudsz tenni megmondod a kereskedőnek hogy máshová viszed és kész,mert úgy letudnak nyúlni ahogy csak illik.

Én mindenféleképpen csak akkor adnám a pappírokat ha kezemben a mozicsekk.

Üdv!

2012. okt. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sem adnék oda semmit addíg, amíg nincs pénz. A kereskedők értenek az emberek lehúzásához.
2012. okt. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez sajnos így működik a való életben. Autókereskedőként nekem is oda kell adnom az autót úgy, hogy pénzt még nem látok. Annyit tudsz, hogy megmondod a kereskedőnek, hogy elég jó jutalékot kap, ezért arra az 1-2 napra hitelezze be neked a dolgot.

Egyébként nem akar ő átverni, ennek ez a rendje. A bank csak akkor ad pénzt, ha már a nevén van az autó.

2012. okt. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem nem fogom elbukni a kocsim árát...
2012. okt. 29. 11:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!