Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » El lehet kezdeni a B-s jogsit...

El lehet kezdeni a B-s jogsit 16 és fél évesen?

Figyelt kérdés
Úgy hogy a jogsimat 17 évesen kézhez kapom.

2012. okt. 23. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
El lehet kezdeni, de felesleges. Letudod pár hét alatt az elméleti tanfolyamot, aztán malmozol, amíg vizsgázhatsz. Vizsga után megint pár hét a vezetés, megint vársz, hogy elérd a megfelelő életkort és mehess vizsgázni. Ha 2-3 hónappal a 17. születésnapod előtt kezded, akkor sokkal rövidebb idő alatt, kevesebb várakozással tudod megszerezni a jogosítványt.
2012. okt. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a gyakorlati részét csak 17 évesen kezdheted.

Fél évig meg nemigazán húzzák sehol az elméletet. De ha hamar akarsz jogsit akkor az elsősegélyt érdemes lehet letudni hamar(ennek nem tudom van-e korhatára, de ha van is akkor is 14 év körül lehet) aztán pár hónappal a 17. életéved betöltése előtt elkezded a KRESZ-t, levizsgázol belőle és amint 17 éves vagy mehetsz vezetni.

2012. okt. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16 és fél évesen el lehet kezdeni igen:) De ahogy az első válaszoló is írta, talán tényleg felesleges, mert a kresz vizsgát csak 3 hónappal a 17. életéved betöltése előtt teheted le. És nem nagyon szoktak az elméleti órák 3 hónapig tartani :) A vezetést is kb. 1 hónappal a szülinapod előtt érdemes elkezdeni, hogy folyamatosan tudj vezetni. Higgy nekem, és az első válaszolónak várj még kicsit, jobb lesz így:) Én is a kresz-et 2 hónappal a szülinapom előtt tettem le, és várhattam még így is egy hónapot mire hívtak vezetni :D
2012. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

16 és fél évesen kezdheted el, ahogy előttem írták, és valóban nincs értelme.

Nálunk a KRESZ tanfolyam 2 hét volt, a 3. héten mentünk vizsgázni. Elég kellemetlen szerintem, ha megcsinálod a tanfolyamot, aztán várhatsz hónapokat mire vizsgázni mehetsz, aztán meg vezetni

2012. okt. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A "B"-kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez a következő életkori feltételeket kell figyelembe venni:


16 és fél évesen lehet jelentkezni az elméleti tanfolyamra, azaz beiratkozni.


16 és háromnegyed évesen lehet KRESZ elméleti vizsgán megjelenni


17 évesen lehet az első gyakorlati vizsgát, azaz az első járműkezelési vizsgát letenni.


Az említett időpontokat napra pontosan kell érteni, azaz pl. a járműkezelési vizsga leghamarabb csak a 17. születésnapunkon lehet, persze ha szerencsénk van és nem hétvégére esik, amikor nincs vizsga."


Forrás: [link]

2012. okt. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!